محمد معتمدی برای شهدای ایرباس می‌خواند
محمدمعتمدی خواننده موسیقی ایرانی از ساخت و انتشار قطعه‌ای برای شهدای هواپیمای ایرباس خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۳
 
محمد معتمدی برای شهدای ایرباس می‌خواند
 
محمدمعتمدی خواننده موسیقی ایرانی از ساخت و انتشار قطعه‌ای برای شهدای هواپیمای ایرباس خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ شب گذشته محمد معتمدی خواننده موسیقی ایرانی با انتشار تعدادی عکس و مطلبی در اینستاگرامش درباره‌ حمله‌ ناو امریکایی به هواپیمای مسافربریِ کشورمان در سال ۱۳۶۷، از ساخت و انتشار قطعه‌ای برای شهیدان این حادثه تروریستی خبر داد.

متنی که معتمدی منتشر کرده به این شرح است:

سلام به روی ماه همگی.
امروز پستی دیدم در صفحه استاد پرویز پرستویی عزیز در مورد شهدای بی گناه ایرباس ایران.
با دیدن این تصاویر و یاداوری آن حادثه‌ی شوم بسیار متاثر شدم.
به این می اندیشم که اگرچه طبق فرمایش استاد پرستویی عزیز، مسئولین آنطور که باید و شاید برای این عزیزان و خانواده هایشان کاری نکردند و از بازماندگانشان دلجویی نکردند ولی منِ نوعی هم به عنوان یک هنرمند در حد وظیفه کاری برای این عزیزان انجام نداده ام.
یک درصد تصور کنید اگر این اتفاق برای یک کشور اروپایی یا خود امریکا افتاده بود چه فیلم ها و چه موسیقی ها که برایش ساخته نمی شد و چه بناهای یادبودی که برایشان بنا نمی نهادند!
بماند که در کشور خودمان چه توجیه‌ها که نمی‌شنویم و یا للعجب که برخی هم‌وطنان‌مان!!! از شلیک‌کننده موشک دفاع هم می کنند!!!.
بر آن شدم تا در اولین فرصت اثری در حد توانم برای همه هم‌میهنان مظلومم که در اثر ترور شهید شده‌اند بسازم.
زنده باد ایران و جاویدان باد نام و یاد شهدای ترور.

پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با شناسه «IR۶۵۵» از تهران به مقصد دوبی در تاریخ ۱۲ تیر ۱۳۶۷ (۳ ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی) پس از توقف بین راهی در بندرعباس به سمت دوبی در حرکت بود که با شلیک موشک فینیکس حرارتی از ناو یواس‌اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در ارتفاع ۱۲ هزار پایی بر فراز خلیج فارس منفجر شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک از جمله‌ی آنها بودند، جان باختند.
کد مطلب: 18280