با حضور جمعی از چهره های فرهنگی هنری و مسئولان کشوری؛
سالار عقیلی به عنوان سفیر فرهنگی پانوراما معرفی شد
سالار عقیلی خواننده سنتی کشورمان در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و چهره های فرهنگی و هنری به عنوان سفیر فرهنگی مرکز بین المللی پانوراما معرفی شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۰
 
سالار عقیلی به عنوان سفیر فرهنگی پانوراما معرفی شد
 
سالار عقیلی خواننده سنتی کشورمان در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان کشوری و چهره های فرهنگی و هنری به عنوان سفیر فرهنگی مرکز بین المللی پانوراما معرفی شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی مرکز بین المللی پانوراما؛ در جشنی که به مناسبت آغاز فصل زمستان در مرکز بین المللی پانوراما برگزار شد، سالار عقیلی با خواندن قطعه ملی «وطنم ای شکوه پابرجا» به عنوان سفیر فرهنگی این مرکز معرفی شد.

ارزش گذاری ۱۸ میلیون دلاری پانوراما در سازمان بین المللی استاندارد سازی

پس از قرائت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، محسن منافی موسس مرکز بین المللی پانوارما درباره علت انتخاب این استاد آواز به عنوان سفیر فرهنگی این مرکز گفت: دغدغه و تعهد ملی، من را بر این داشت که سالار عقیلی، این هنرمند نام آشنای موسیقی ایران را به عنوان سفیر فرهنگی مرکز بین المللی پانوراما معرفی کنم.

وی درباره دستاوردها و فعالیت های پانوراما افزود: پانوراما با شعار «شکوه پابرجا» رویدادی ملی و دارای رویکردهای فرهنگی، هنری، تجاری، اجتماعی و ورزشی است که با نگاهی ملی در عرصه های بین المللی توانسته قدم های بلندی را طی نماید و باعث سربلندی و افتخار ایران و ایرانی شود. نام این پروژه به تازگی در سازمان بین المللی استانداردسازی پس از دریافتiso۱۰۶۷۷ به مبلغ ۱۸ میلیون دلار ارزش گذاری شد.

شریعت نژاد: دوستی ملت ها پایدارتر از دوستی دولت ها است

شمس اله شریعت نژاد نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این که دوستی ملت ها همواره پایدارتر از دوستی و رابطه دولت ها است، گفت: ارتباط ما با مردمان سایر کشورها باید مستحکم باشد. این تعامل ها می تواند به دوستی دولت ها نیز منجر شود. انتخاب خواننده ای ملی و حرفه ای نظیر سالار عقیلی که مشهورترین قطعه او در مدح و توصیف ایران بزرگ است، انتخابی به جا و شایسته تقدیر است. شنیدن قطعه «وطنم ای شکوه پابرجا» که بخشی از آن به عنوان شعار(شکوه پابرجا) مرکز تجاری بین المللی پانوراما نیز انتخاب شده است، در هر نقطه ای از جهان که باشیم، حس غرور نسبت به ایرانی بودن را در ما بر می انگیزد.

نماینده مردم شهرستان های تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: سالار عقیلی باعث اعتلای فرهنگ و هنر ایران است. پانوراما نیز در حال حاضر به یک مجموعه فرهنگی با ظرفیت های بسیار و سالن های کنسرت تبدیل شده است که انتخاب ایشان به عنوان سفیر فرهنگی این مرکز را درخور توجه می کند.

وی همچنین با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری فرهنگی و اقتصادی در ایران خاطر نشان کرد: سرمایه گذارانی که پول خود را در ایران صرف مسائل فرهنگی کرده و به اشتغال زایی در کشورمان توجه دارند، بی تردید دارای فرهنگ بسیجی هستند. همان فرهنگی که باعث پیروزی ما در جنگ تحمیلی شد و حالا باعث نجات اقتصادمان نیز خواهد شد. چراکه بدون ارتقای فرهنگی، فرهنگ اقتصاد، کار و صرفه جویی جای خود را در عمل و رفتار مردم باز نخواهد کرد.

حسینی جو: قدر و منزلت واقعی هنر با گذر زمان بیشتر مشخص می شود

سید امیر حسینی جو معاون استاندار و فرماندار ویژه تنکابن نیز در این مراسم درباره رویداد ملی پانوراما عنوان کرد: احداث این مرکز در راستای ایجاد شادابی و نشاط میان مردم است. همه مان می توانیم آثاری را از خود بر جای گذاریم که در حال و آینده خود و جامعه مان تاثیرگذار باشد.

وی با بیان این که هیچ دولت و حکومتی نمی تواند هنر را از بین ببرد، بیان کرد: قدر و منزلت هنر واقعی هر چه از عمر آن بگذرد، بیشتر می شود. هنرمندان هر کشور نیز معرف، تاریخ و تمدن آن کشور هستند و به واسطه آن ها و اثرشان می توان جامعه را بهتر شناخت.

در ادامه این مراسم گروه آیینی و سنتی «ککی کندلوس» به اجرا پرداختند. همچنین سالار عقیلی نیز مهمانان و مردم استان مازندران را به شنیدن چند قطعه حماسی و ملی خود دعوت کرد و به اجرای موسیقی پرداخت.
کد مطلب: 14365