" تپ سانگ" بزرگترین بانک آنلاین موسیقی ایرانی رونمایی شد
مراسم رونمایی از اولین اپلیکیشن تخصصی موسیقی با عنوان "تپ‌سانگ"، صبح امروز دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ در مجموعه ایوان شمس برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۷
 
" تپ سانگ" بزرگترین بانک آنلاین موسیقی ایرانی رونمایی شد
 
مراسم رونمایی از اولین اپلیکیشن تخصصی موسیقی با عنوان "تپ‌سانگ"، صبح امروز دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ در مجموعه ایوان شمس برگزار شد.

به گزارش تحریرنو به نقل از روابط عمومی برنامه، در ابتدای این مراسم مهدی صحرا پور درباره این اپلیکیشن گفت: مهمترین کاربردی که ما برای "تپ سانگ" در نظر گرفته‌ایم انتشار موسیقی مجاز در کشور است، سال گذشته بود که گروه ما با صاحبان محتوای موسیقی مذاکره هایی داشت و این پروژه آغاز شد. مهمترین امکانی که ما برای علاقه‌مندان به موسیقی فراهم کرده ایم، دانلود قانونی موسیقی است. در واقع ما این امکان را فراهم می‌کنیم که کاربران به طور قانونی و با استفاده از اینترنت بتوانند آثار موسیقی را دریافت کنند اما نکته جالب و ویژگی آن این است که دریافت موسیقی به صورت دانلود نیست و هنگامی که به اینترنت متصل نباشید هم می توانید آثاری که پیش‌تر شنیده‌اید را بازپخش کنید.

امیر عباس ستایشگر پژوهشگر عرصه موسیقی هم در ادامه این مراسم گفت: تقریبا فضای تولید و عرضه موسیقی و آثار هنری به صورت سی‌دی‌ جای خود را به فروش مجازی داده‌اند. با تمام امکاناتی که فضای مجازی برای ما ایجاد کرده، مشکلاتی هم در پی داشته است، در حال حاضر به شخصه از فضای انتشار آثار موسیقی در فضای مجازی رضایتی ندارم چرا که دانلود‌های غیرمجاز ضربه‌های جبران ناپذیری به پیکره موسیقی وارد کرده است.

ستایشگر تاکید کرد:‌ آنچه ما را از اوضاع کنونی نجات می‌دهد فرهنگ سازی است، یعنی خودِ کاربر دانلود غیرمجاز نداشته باشد و این کاربران هستند که باید به اهمیت این موضوع برسند که آثار هنرمندان را به صورت غیر مجاز دانلود نکنند.

در بخش دیگری از این مراسم بابک قهرمانی مدیرعامل شرکت "ژی" گفت: طی سال های گذشته تعدادی تئاتر تهیه کرده ایم و در حمایت از گروه های کوچک موسیقی و برگزاری کنسرت های آن ها اقدامات مناسبی انجام داده ایم، همچنین برای نخستین بار از دو سال گذشته فیلم کوتاه ۳۶۰ درجه را به عنوان نخستین فیلم کوتاه داستانی ساخته ایم که تا کنون چندین جایزه بین المللی دریافت کرده است و توانسته ایم برند خود را از این طریق در جهان بشناسانیم و حمایت هایی نیز در این زمینه دریافت کنیم.

وی افزود: در این مجموعه تلاش بر این بوده که با وجود سابقه خود در حوزه های مختلف به ویژه حوزه فرهنگی، از پتانسیل های موجود نیز استفاده کرده و از هنرمندان و صاحبان آثار هنری حمایت کنیم که نهایتا به "تپ سانگ" رسیدیم. البته دو مجموعه اپلیکیشن دیگر نیز در حوزه هایی مانند کتاب و فیلم در دستور کار قرار دارد که به زودی رونمایی می شوند.

قهرمانی اظهار کرد: در حال حاضر با مجموعه ها و صاحبان آثاری که تا کنون تولیدات خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذاشته اند و اتفاقا از بزرگترین تولیدکننده محتوای داخلی نیز هستند، قرارداد منعقد شده تا از این پتانسیل بزرگ استفاده کنیم، امیدواریم بتوانیم ضمن حمایت از موسیقی دانان و اهالی موسیقی، بزرگترین بانک آنلاین موسیقی را کاملتر و متفاوت تر از دیگر نمونه های مشابه موجود عرضه کنیم.

وی تاکید کرد: این نرم افزار یوزرفرندلی و در دسترس برای کاربران بوده و ویژگی دوم کیفیت و کمیت محتوایی آن است که حتی در صورت متعدد بودن نرم افزارها و اپلیکیشن های مشابه، می تواند متمایز باشد اما باید در این زمینه نبض بازار را در دست بگیریم.

مدیرعامل شرکت "ژی" با بیان اینکه با هنرمندان و صاحبان آثار وارد مذاکره شده‌ایم تا آثارشان را برای انتشار در اختیار ما قرار دهند، اعلام کرد: با افزایش روز به روز سرعت اینترنت در کشور که در دولت تدبیر و امید بستر های آن فراهم شده است، فضا برای بهره‌گیری از اپلیکیشن‌هایی مانند "تپ‌سانگ" مهیاتر می‌شود، در این زمینه با چندین مجموعه و خواننده های مطرح هماهنگی‌های لازم صورت گرفته تا قبل از انتشار آثار خود در فضای عمومی آن را از طریق "تپ سانگ" به گوش مخاطبان خود برسانند.

اپلیکیشن "تپ سانگ" بزرگترین بانک آنلاین موسیقی کشور بوده که با هدف ارائه محتوای موسیقیایی و رعایت کپی رایت و حقوق صاحب اثر تولید شده است و ویژگی های منحصر به فردی مانند پخش نامحدود آهنگ، پخش آفلاین آهنگ ها، اینترنت دیتا کم هزینه با "TapSong"، دانلود قانونی جدیدترین و پرفروش‌ترین آهنگ‌ها بدون محدودیت، دانلود و پخش موسیقی با کیفیت‌های گوناگون، پخش آهنگ‌های ذخیره شده در "موسیقی من" بدون نیاز به اینترنت، دسترسی آسان به آرشیو موسیقی و... دارد.
کد مطلب: 13041