خوانندگان جدید در راه موسیقی ایران
رهبر گروه کر دفتر موسیقی گفت: با برگزاری آزمون نهایی ۳۸ تا ۴۲ نفر به‌عنوان خواننده می‌‌توانند در گروه کر دفتر موسیقی فعالیت کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۶
 
خوانندگان جدید در راه موسیقی ایران
 
رهبر گروه کر دفتر موسیقی گفت: با برگزاری آزمون نهایی ۳۸ تا ۴۲ نفر به‌عنوان خواننده می‌‌توانند در گروه کر دفتر موسیقی فعالیت کنند.

تحریرنو: حمید عسگری در نشست مربوط به آزمون نهایی راه‌یافتگان به گروه کر دفتر موسیقی افزود: ۶۵ نفر به مرحله‌ی دوم راه پیدا کردند که طبق برنامه با خواندن آثار کرال ایرانی و کلاسیک توانایی خود را ارائه دادند.

وی ادامه داد: آزمون‌دهندگان در مرحله‌ی آخر با گذراندن مراحل نهایی از جمله اجرای تکنیک‌های آوازی به‌صورت تک‌خوانی و چهار نفری کار خود را دنبال کردند.

عسگری خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری این آزمون بتوانیم نفرات برتر و توانایی را در قالب گروه کر دفتر موسیقی داشته باشیم.

در ادامه‌ی این نشست گیتی خسروی به‌عنوان یکی از اعضای هیئت انتخابی افزود: امروز احساس می‌کنم که آرزوی چندین ساله‌ی من برآورده شده‌است چرا که ما می‌توانیم یک گروه کر منسجم و توانا داشته باشیم. این مهم کار آسانی نبود چرا که در سال‌های گذشته آن‌طور که باید به این بخش از موسیقی توجه نشده‌بود.

وی ابراز امیدواری کرد: با برگزاری این آزمون و شروع کار خوانندگان در قالب گروه کر دفتر موسیقی بتوانیم شرایط را دوباره برای اجرا در عرصه‌ی موسیقی کرال مهیا سازیم.

شهلا میلانی به‌عنوان یکی دیگر از هیئت انتخابی آزمون گفت: برخلاف نظر مخاطبان خوانندگی کار دشواری است و احتیاج به ممارست و یادگیری تکنیک‌های خاص این‌گونه موسیقی را دارد. به‌نظر من آوازخواندن در گروه کر یکی از سخت‌ترین کارهای ممکن برای آوازه‌خوان‌ها است چرا که باید به‌کار گروهی اهمیت ویژه‌ای قائل شوند.

این استاد موسیقی افزود: برخی از گروه‌های کر خیلی عجولانه پایه‌ریزی شدند که این مهم موجب شد در سال‌های اخیر آن‌طور که باید به کیفیت‌گرایی اهمیت داده نشود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم پایه‌گذاری گروه کر دفتر موسیقی که بر مبنای توانایی و تکنیک‌های اجرایی نفرات آن استوار است بتواند به بالا‌بردن سطح کیفی این‌گونه موسیقی در کشور کمک کند.

در بخشی دیگر از این نشست نادر مرتضی‌پور رهبر ارکستر و عضو هیئت انتخابی افزود: بسیار خوش‌حالم که این آزمون در سطح استانداردهای قابل قبول انجام شد.

وی ادامه داد: برای من نیز جالب بود که تعداد شرکت‌کنندگان از زمان انتشار فراخوان روز‌به‌روز بیش‌تر می‌شدند که این مهم نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی جوانان ما به موسیقی کرال و کار جدی در این حوزه است.

مرتضی‌پور خاطرنشان کرد: گروه کر در واقع یکی از عناصر اصلی موسیقی جدی در هر کشوری است که امیدوارم راه اندازی گروه کر دفتر موسیقی بتواند فضا را برای کار جدی جوانان نیز در این عرصه فراهم کند.
کد مطلب: 1386