با حکم علی مرادخانی؛
نوربخش مدیر سی و سومین جشنواره موسیقی فجر شد
آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره موسیقی فجر ابا حضور جمعی از چهره‌های دولتی، موسیقی و اهالی رسانه در تالار وحدت آغاز شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
 
نوربخش مدیر سی و سومین جشنواره موسیقی فجر شد
 
آیین اختتامیه سی و دومین جشنواره موسیقی فجر ابا حضور جمعی از چهره‌های دولتی، موسیقی و اهالی رسانه در تالار وحدت آغاز شد.

به گزارش تحریرنو، این مراسم که با حضور محمدباقر نوبخت و حسین فریدون به عنوان مهمانان ویژه برپا شده؛ علی مرادخانی، فرزاد طالبی، حمیدرضا نوربخش، مهدی افضلی، بهرام جمالی، علی‌اکبر صفی‌پور، داوود گنجه‌ای، شهرداد روحانی، لوریس چکناواریان، محمدعلی بهمنی، فریدون شهبازیان، عباس خوشدل، محمد میرزمانی، مسعود شعاری، بهداد بابایی، هنگامه اخوان، محمد سریر و... در تالار وحدت حضور یافته‌اند.

این مراسم با پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و قرائت آیاتی چند از قرآن کریم آغاز شد. سید عباس سجادی مجری تلویزیونی و مدیر فرهنگسرای نیاوران اجرای مراسم اختتامیه سی و دومین جشنواره بین‌المللی فجر را برعهده دارد که در ابتدای مراسم به مناسب واقعه تلخ ریزش ساختمان پلاسکو و زخمی و شهید شدن آتش‌نشانان فداکار یک دقیقه سکوت اعلام کرد.

سپس ویدئویی از فعالیت‌های ستاد جشنواره موسیقی فجر پخش شد که در آن علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت ارشاد و فرزاد طالبی مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد چند کلامی صحبت کردند.

در ادامه مراسم حمیدرضا نوربخش ریاست سی و دومین جشنواره موسیقی فجر به روی سن آمد و به عنوان نخستین سخنران به روی صحنه آمد و ضمن ارائه توضیحاتی درباره تأخیر در شروع جشنواره و تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، توضیحاتی در ارتباط با روند برگزاری سی و دومین جشنواره موسیقی فجر اعلام کرد.

نوربخش در بخشی از سخنان خود گفت: جشنواره موسیقی فجر با کمبود بودجه روبرو است با این حال ما سعی کردیم که کیفیت جشنواره را بالا ببریم.

رئیس جشنواره فجر ادامه داد: در دوره جاری جشنواره فجر، تمرکز ما بیشتر روی موسیقی ملی و همچنین موسیقیدان‌های جوان بود. کنسرت‌های موسیقی ملی در جشنواره با فروش خوبی روبرو شد و به نزدیکی فروش کنسرت‌های پاپ رسید و از کنسرت‌های موسیقیدان‌های جوان که در بخش موسیقی کلاسیک به روی صحنه رفت نیز استقبال خوبی به عمل آمد.

حمیدرضا نوربخش در پایان گفت: پخش کنسرت‌های جشنواره به صورت آنلاین، توجه به روابط عمومی و اطلاع‌رسانی جشنواره و دعوت از گروه‌های مختلف و متنوع موسیقی بخشی از برنامه‌های ویژه امسال جشنواره فجر بود که خوش‌بختانه همه‌شان به سرانجام رسید. امیدوارم پایان این جشنواره نقطه آغازی برای گفت و گو، وحدت و همدلی بیشتر و برداشتن گام‌هایی موثر برای ارتقای وضعیت موسیقی کشور و طنین آن در جهان امروز باشد که به گفته حافظ شیرین سخن: حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت / آری به اتفاق جهان می توان گرفت."

پس از سخنرانی ریاست جشنواره، گروه موسیقی "همنوازان سایه" به سرپرستی محمد امین اکبرپور و خوانندگی حسین علیشاپور به روی صحنه آمد و دو قطعه از مجموعه قدیمی "چاووش ۸" را در حضور مهمانان پرتعداد تالار وحدت اجرا کرد. اثر "ارغوان" با شعر هوشنگ ابتهاج و موسیقی محمدرضا لطفی یکی از این قطعات بود و اثر دیگر "کاروان شهید" نام داشت.

با اتمام اجرای گروه "همنوازان سایه"، علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سخنرانی به روی سن آمد و متن پیام ارسالی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی را برای مهمانان ستاد جشنواره قرائت کرد. متن پیام رضا امیری صالحی به این شرح است:

شهادت مظلومانه عده‌ای از آتش‌نشانان قهرمان کشور و جان باختن تعدادی از هموطنان عزیزمان در پی حادثه ناگوار فروریختن ساختمان تجاری، همه ما را در غم و اندوه عمیق فرو برده است. با وجود برنامه‌ریزی قبلی برای حاضر شدن در جمع فرهیخته شما گرامیان، به منظور ابراز همدردی با داغ‌دیدگان این حادثه، توفیق حضور از این حقیر سلب شد.
کد مطلب: 9711