آشنایی با سریال‌های ماه رمضان ۹۹؛
«زیر خاکی»، «سرباز» و «بچه مهندس ۳» به تلویزیون می‌آیند
سریال های «زیر خاکی»، «سرباز» و «بچه مهندس ۳» در ماه مبارک رمضان به تلویزیون می‌آیند.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۵
 
«زیر خاکی»، «سرباز» و «بچه مهندس ۳» به تلویزیون می‌آیند
 
سریال های «زیر خاکی»، «سرباز» و «بچه مهندس ۳» در ماه مبارک رمضان به تلویزیون می‌آیند.

به گزارش تحریرنو ؛ شیوع ویروس کرونا روی ترکیب پخش سریال‌های رمضانی تلویزیون هم اثرگذاشت. تا چند ماه پیش، شاهد فهرست متفاوتی از سریال‌های رمضانی بودیم اما برخی از سریال‌ها به دلیل گسترش کرونا این امکان را پیدا نکردند که به طور کامل ضبط شوند و برخی دیگر بنا به دلایل دیگری جابه‌جا شدند. در حال حاضر سه سریال «زیرخاکی»، «بچه‌مهندس ۳» و «سرباز»، سه گزینه‌ اصلی تلویزیون برای شب‌های ماه رمضان هستند.

شبکه یک
از «نون.خ ۲» به «زیرخاکی»

شبکه یک از مدت‌ها پیش اعلام کرده بود قرار است برای رمضان ۹۹، فصل دوم سریال «نون.خ» را روی آنتن بفرستد. درواقع «نون.خ ۲» از ابتدا با این هدف جلوی دوربین رفت که سریال رمضانی شبکه یک باشد اما به دلیل شیوع بیماری کرونا، عوامل سریال فقط توانستند ۱۷ قسمت آن را به ضبط برسانند و به سی قسمت ماه رمضان نرسیدند. شبکه یک بعد از حذف «نون.خ ۲» از کنداکتور رمضان، تصمیم گرفت سریال «زیر خاکی» جلیل سامان را برای این مناسبت در نظر بگیرد؛ اثری که پیش‌تر قرار بود سریال رمضانی شبکه سه باشد.

شبکه سه
از «می‌ جان» به «سرباز»

شبکه سه، ابتدا قصد داشت باکس مخصوص سریال رمضانی‌اش را در اختیار «می‌جان» به کارگردانی مرجان اشرفی‌زاده بگذارد اما این سریال هم به بحران کرونا برخورد و نیمه کاره ماند. بعد از آن بود که مدیران شبکه سه تصمیم گرفتند دست روی «زیرخاکی» جلیل سامان بگذارند. تا همین اواخر هم به نظر می‌رسید گزینه‌ اصلی شبکه سه همین «زیرخاکی» باشد اما این سریال به دو دلیل از کنداکتور این شبکه خارج شد. اول اینکه جلیل سامان به دلیل ممیزی‌های زیاد سریال «پروانه» در آخرین بازپخشش از شبکه سه، گلایه‌مند بود و نمی‌خواست این سریال در شبکه سه روی آنتن برود و از طرف دیگر کنداکتور شبکه یک بعد از حذف «نون.خ ۲» خالی مانده بود. به همین دلیل هم «زیرخاکی» از شبکه سه به یک منتقل شد و شبکه سه هم سریال «سرباز» به کارگردانی هادی مقدم‌ دوست را جایگزین آن کرد.

شبکه دو
«بچه مهندس ۳» بدون تغییر


از میان شبکه‌های مختلف تلویزیون، تنها سریالی که از ابتدا قرار بود در جدول پخش رمضان ۹۹ باشد و هیچ‌وقت هم جای آن تغییر نکرد «بچه مهندس ۳» بود. فصل اول «بچه مهندس»، دو سال پیش، سریال ماه رمضانی شبکه دو بود و حالا فصل جدید آن مجددا در کنداکتور این شبکه قرار گرفته است. داستان در ادامه دو سری قبل پیش می‌رود و حالا شخصیت اصلی این سریال، روزبه‌ حصاری است. قرار است داستان زندگی جواد جوادی را تا سن ۲۸ سالگی در این فصل ببینیم.
کد مطلب: 20332