مدیرکل کمیته امداد استان تهران خبر داد؛
افزایش ۵ درصدی تعداد مددجویان کمیته امداد در سال جاری
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از افزایش ۵ درصدی تعداد مددجویان تحت پوشش این مرکز در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶
 
افزایش ۵ درصدی تعداد مددجویان کمیته امداد در سال جاری
 
مدیرکل کمیته امداد استان تهران از افزایش ۵ درصدی تعداد مددجویان تحت پوشش این مرکز در نیمه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش تحریرنو از پانا ؛ ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در پاسخ به این سوال که اکنون با توجه به مشکلات اقتصادی و گرانی‌ها آیا تعداد مددجویان کمیته امداد استان تهران نیز افزایش یافته است، اظهار کرد: تعداد مددجویان کمیته امداد استان تهران در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته میزان ۹/۵ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران درباره تعداد مددجویان این مرکز گفت: در سال گذشته تعداد ۷۳ هزار و ۷۷۷ خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان تهران بودند که امسال این تعداد به ۷۸ هزار و ۱۲۲ خانوار در سال ۹۹ رسیده است. هزار و۳۶۷ مددجوی تحت حمایت این نهاد را سالمندان تشکیل می‌دهند و از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند هستند.

وی درباره حمایت از مددجویان گفت: در سال جاری تا پایان شهریورماه ۱۴۷ فرصت شغلی در استان تهران ایجاد شده است که پیش‌بینی شده تا پایان سال جاری دو هزارو ۴۰۰ فرصت شغلی از طریق راهبران شغلی برای جامعه هدف تحت حمایت کمیته امداد ایجاد شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: همچنین ۱۲ هزار و ۳۸۹ مورد وام کارگشایی ضروری، ودیعه مسکن، خرید و تعمیرات مسکن به مبلغ ۹۰ میلیارد و ۶۸۵ میلیون تومان به خانواده‌های تحت حمایت و اقشار نیازمند با معرفی به صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و بانک قرض الحسنه مهر ایران در نیمه نخست امسال پرداخت شده است.

به گفته وی، صنایع دستی، تولید میوه خشک، دامداری، تولید ماسک، کفش و فروش پوشاک آنلاین از مهمترین زمینه‌هایی است که راهبران شغلی در حال ارائه خدمت به مددجویان هستند.

پرپنچی تاکید کرد: همچنین طرح‌های اشتغال ایجاد شده برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران در نیمه نخست امسال در قالب طرح‌های دامداری، کشاورزی، خدمات، صنفی و صنعتی بوده است.
کد مطلب: 20793