فرمانده انتظامی تهران بزرگ مطرح کرد؛
عدم پذیرش معتادان زخم باز در مراکز جمع آوری صحیح نیست
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: اینکه پلیس معتادان را جمع آوری کند اما متوجه شویم بخشی از دستگیری‌ها را به دلیل مشکلاتی مانند زخم باز در مراکز بازپروری پذیرش نشده‌اند صحیح نیست.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۱۶
 
عدم پذیرش معتادان زخم باز در مراکز جمع آوری صحیح نیست
 
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: اینکه پلیس معتادان را جمع آوری کند اما متوجه شویم بخشی از دستگیری‌ها را به دلیل مشکلاتی مانند زخم باز در مراکز بازپروری پذیرش نشده‌اند صحیح نیست.

به گزارش تحریرنو ؛ سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ در جلسه قرارگاه مبارزه با مواد مخدر در محله شوش و هرندی با بیان اینکه این منطقه به دلیل پیشینه تاریخی خود نیاید درگیر معتادان باشد گفت: وظیفه پلیس جمع‌آوری معتادان و تحویل به غربالگری است و سایر مسئولیت‌ها و مسئولان هم مشخص هستند.

وی ادامه داد: اعضای ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مشخص هستند و پلیس وظیفه مقابله و جمع‌آوری معتادان را برعهده دارد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: از امروز معتادان رها نمی‌شوند و آنهایی که منع پذیرش دارند را در جای مخصوص نگهداری می‌شود پلیس آماده جمع‌آوری معتادان است اما محدودیت‌های برای پذیرش وجود دارد.

محمدیان با بیان اینکه از روز دوشنبه گذشته تا امروز به صورت ۲۴ ساعته حضور داشتیم گفت: اگرچه پایگاهی به ما اختصاص داده نشد اما پلیس پای کار بود و گشت زنی‌های خود را انجام داد پلیس ظرف ۷۲ ساعت می‌تواند تمامی معتادان را جمع‌آوری کند اما در پذیرش آنها توسط مراکز مربوطه مشکل داریم ما از جمع‌آوری معتادان خسته نمی‌شویم، آنقدر جمع‌آوری می‌کنیم و به مراکز تحویل می‌دهیم تا صدایمان به جایی برسد.

وی تصریح کرد: به مردم قول می‌دهیم که در راه جمع‌آوری معتادان خسته نمی‌شویم و تمامی آنها را جمع‌آوری می‌کنیم درمان معتاد زخم باز، معتادان بیمار از درمان سایر معتادان مهم‌تر است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه تمامی دستگاه‌ها باید پای کار باشند گفت: اینکه پلیس معتادان را جمع‌آوری کند اما متوجه شویم بخشی از دستگیری‌ها را به دلیل مشکلاتی مانند زخم باز در مراکز بازپروری پذیرش نشده‌اند صحیح نیست.

محمدیان اظهار کرد: مأموریتی را که برای جمع‌آوری معتادان آغاز کرده‌ایم را با قدرت ادامه می‌دهیم و باید سایر اعضای این شورا که ترک فعل کردند وادار به انجام وظیفه شود.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری معتادان متجاهر را با جدیت شروع کرده‌ایم، گفت: امیدواریم کار به جایی نرسد که به جای تحویل معتادان به مراکز بازپروری بخواهیم آنها را در اداراتی که به وظیفه خود عمل نکرده‌اند رها کنیم.
کد مطلب: 21284