شهردار منطقه ۲۲ خبر داد؛
افتتاح ۵۰ پروژه عمرانی،ترافیکی،فرهنگی و اجتماعی در منطقه ۲۲
مولایی شهردار منطقه ۲۲ ازافتتاح ۵۰ طرح عمرانی،ترافیکی،فرهنگی و اجتماعی در هفته آینده خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
 
افتتاح ۵۰ پروژه عمرانی،ترافیکی،فرهنگی و اجتماعی در منطقه ۲۲
 
مولایی شهردار منطقه ۲۲ ازافتتاح ۵۰ طرح عمرانی،ترافیکی،فرهنگی و اجتماعی در هفته آینده خبر داد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲،مولایی شهردار منطقه با تاکید بر لزوم اتمام پروژه های نیمه تمام در منطقه و با بیان اینکه پروژه های عمرانی منطقه وضعیت قابل قبولی دارند گفت: تمام پروژه های عمرانی،ترافیکی،فرهنگی و اجتماعی منطقه طبق برنامه زمانی و در برخی موارد جلوتر از برنامه زمانی در نظرگرفته شده ساخته شده و یا در حال ساخت و آماده سازی است و با توجه به اینکه از سال ۹۵ شهرداری تهران مکلف شد پروژه جدیدی را در شهر آغاز نکند، طبق بررسی‌های صورت گرفته، صرفا پروژه هایی که به صورت نیمه تمام بود را به پایان رساندیم.

وی افزود: با بهره برداری از این پروژه ها با توجه به نوع کارکرد و کیفیت آن ها با افتتاح و بهره برداری از آنها شاهد اثرات مثبت و استفاده شهروندان ساکن منطقه از آنها خواهیم بود. با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته از سال های گذشته تمام پروژه‌های نیمه‌تمام این منطقه در مراحل پایانی ساخت هستند یا به اتمام رسیده که از بین ۵۰ پروژه یادشده ۲۳ پروژه خدمات شهری، یک پروژه ترافیکی، ۱۷ پروژه عمرانی و ۹ پروژه اجتماعی- فرهنگی در کل با هزینه ای بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

مولایی یادآور شد: در راستاي اجراي ارتقاء و توسعه فضاي سبز و تامين نياز سرانه هاي فضاي سبز منطقه بوستان يک هکتاري در محله منتخب سروآزاد منطقه ۲۲ به بهره برداري خواهد رسید.این پروژه یکی از پروژه های مهم حوزه امور شهری و محیط زیستی منطقه به شمار می رود که با تلاش شبانه روزی همکاران در محله محروم و منتاخب سرو آزاد به احداث و به بهره برداری خواهد رسید. راه اندازی سایت کمپوست با ظرفیت تولید ماهیانه ۴ تن کود خالص با استقرار ۶ دستگاه تولید کمپوست با مبلغی بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال،پروژه پیلار در بوستان ایثار، سیستم تصفیه فاضلاب بوستان چیتگر و پارکینگ خورشیدی ۳۰ کیلوواتی بوستان آبشار تهران با هدف دسترسی به انرژی های تجدید پذیر و افتتاح چندین بوستان محلی و ... به منظور پیشگیری و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: همچنین در ادامه ساخت فضاهای نگهداری از شهروندان آسیب پذیر ، مراحل ساخت ساختمان مددسرای بهاران ۲ در این منطقه به پایان رسید. مددسرای بهاران واقع در انتهای بلوار کوهک، ضلع شمال شرقی مترو چیتگر ، جنب اداره قنوات حوزه امور شهری یکی از طرح‌های مهم معاونت فنی و عمرانی بود که فعالیت‌های عمرانی آن با زیربنای ۱۱۰۰ مترمربع در یک طبقه به اتمام رسید و آماده بهره برداری شد که شامل سالن ورزشی ، سالن اجتماعات ، کارگاه های آموزشی، آشپزخانه صنعتی و سالن غذاخوری ، رختشورخانه، آرایشگاه ، بخش پزشکی و مددکاری و سالن خواب و استراحت است و با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در مدت ۶ ماه مراحل ساخت و محوطه سازی آن به اتمام رسید و آماده بهره برداری گردیده است.

بهره برداری از معابر محدوده دانشکده کشاورزی،معابر پیرامون بیمارستان تریتا،میدان دانش ،آزادشهر،گیاهشناسی،نسیم ۶ به مترو چیتگر،کاج-حکیم،ارغوان,عملیات لوپ بزرگراه تهران کرج،پروژه هدایت آبهای سطحی شهید کمالی،تراش و روکش خیابان علامه قزوینی-۴۵ متری ایران خودرو،دیوار حایل شمال شهرک خادمین و فاز ۵ شهرک دانشگاه شریف،جابه جایی خط انتقال فشار قوی هزار و یک شهر تا بیمارستان مغز و اعصاب،پایانه اتوبوسرانی مسقف مترو چیتگر و .... تعدادی از پروژه های عمرانی و ترافیکی خواهد بود که به بهره برداری خواهد رسید.

بهره برداری از مسجد حضرت ولی عصر(عج)،فاز اول مسجد حضرت سیدالشهدا(ع)، فاز ۱ سرای محله هوانیروز، سرای محله زیبادشت بالا،مسجد امام حسن مجتبی(ع) و ... تعدادی از پروژه های فرهنگی و اجتماعی است که هفته آینده افتتاح و آماده بهره برداری خواهد شد.

وی اظهار کرد: شهرداری تهران طی دوازده سال مدیریت مدیر جهادی خود تامین رفاه و آسایش شهروندان در سایه تلاش و کوشش مضاعف کارکنان و نگاه مدیریتی،فنی و خدماتی مدیر ارشد شهرداری تهران خود را سرلوحه کاری خود قرار داد و بحمدالله منشا خدمات بسیار زیادی در این سال ها شد و اگر امروز منطقه ۲۲ به عنوان یکی از مناطق برتر و پیشرو در مدیریت شهری شناخته شده است همه و همه حاکی از تلاش های بی وقفه کارکنان و کارگرانی متعهد و زحمتکش است که با زحمات خود پرچم توسعه و آبادانی آن را برافراشتند.اجرای پروژه های مختلف عمرانی و اجتماعی آنهم با وجود تحریم های داخلی و خارجی و دریافت جوایز مختلف جهانی نشان از تلاش بی وقفه پرسنل خدوم شهرداری تهران دارد.

اگر امروز پروژه های عظیم شهری در این منطقه با موفقیت به ثمر نشسته است نشان از زحماتی است که کارگران زحمتکش شهرداری در سرما و گرما کشیده اند. توسعه ۴۶ درصدی فضای سبز منطقه ۲۲ و افتتاح بیش از ۴۰۰ هکتار بوستان و اماکن تفرجگاهی در کنار پروژه های عظیم شهری در این منطقه تنها گوشه ای از زحماتی است که طی این سال ها کشیده شده است.
کد مطلب: 11676