امیر محسنی تاکید کرد؛
لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب در جشن چهل سالگی
شهردار منطقه ۱۷ در جریان دومین شورای فرهنگی منطقه ۱۷ از اجرای ۲۱۰ برنامه متنوع فرهنگی و مذهبی در ایام الله دهه فجرخبر داد و بر لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب در جشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکید کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۲
 
لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب در جشن چهل سالگی
 
شهردار منطقه ۱۷ در جریان دومین شورای فرهنگی منطقه ۱۷ از اجرای ۲۱۰ برنامه متنوع فرهنگی و مذهبی در ایام الله دهه فجرخبر داد و بر لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب در جشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکید کرد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۷ دومین نشست شورای فرهنگی، با حضور نمایندگان ارگان های تاثیرگذار فرهنگی سطح منطقه در سالن جلسات دفتر شهردار برگزار شد.

امیر محسنی شهردار منطقه ۱۷ در این نشست گفت: در چهلمین سال انقلاب اسلامی باید بیشتر انقلاب مان را معرفی کنیم. به نظرم باید در کنار وظایف و تکالیف رسمی مان در مناصب حکومتی و دولتی مان برای تبیین دستاوردهای انقلاب اقدام کنیم.

وی با اشاره به اهمیت گرامیداشت دستاوردهای انقلاب اسلامی افزود: ما هم نسل با انقلاب هستیم، بزرگانی که برای به ثمر نشستن انقلاب زحمت کشیده اند را دیده ایم و شاهد پیشبرد انقلاب بوده ایم. بنابراین باید از این آبشخور غنی و پر محتوای انقلاب استفاده کنیم. بدیهی است که این دانش و مشاهده تاریخی مسئولیت یکایک ما را برای پاسداری و تبیین پیشرفت های انقلاب دوچندان خواهد کرد.

بابک حقیقی راد معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۱۷ در این نشست گفت: در روزهای گذشته کارگروه های فرهنگی اجتماعی، سلامت و ورزش برای برگزاری مراسم های فرهنگی در چله انقلاب با نام فجر فاطمی برگزار شد که بحمدالله نتایج خوبی در بر داشت.

وی با اشاره به حضور افراد و نهادهای موثر فرهنگی در قالب کمیسیونهای تخصصی افزود: این جلسات در دفتر معاونت، حوزه ۲۵۱ ناحیه حبیب بن مظاهر و سازمان فرهنگی هنری شهرداری منطقه۱۷ برگزار شد که در پایان قرار بر این شد تا نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب با همکاری نهادهای فرهنگی منطقه در بوستان بهاران با شعار افتخار به گذشته، امید به آینده و ۴۰ سال سرافرازی که شعار منتخب شهرداری تهران است برگزار خواهد شد.

حقیقی راد گفت: در این نمایشگاه میزهایی در غرف پیش بینی شده تا علما به پرسش های مخاطبان در حوزه مسائل دینی و عفپقیدتی سیاسی پاسخ دهند.

سرگرد حسین کریمی فرمانده سپاه ناحیه حبیب بن مظاهر نیز در این جلسه گفت: ان شاالله فاطمیه ای سرشار از معنویت و پر شور خواهیم داشت. دعوت نامه هایی تنظیم شده تا مهمانان ویژه ای در این مراسم شرکت کنند. اتفاقات خوبی برای جلب مشارکت شهروندان در سراها رخ داده که قابل تقدیر است.

حجت الاسلام مجید سینایی رئیس حوزه علمیه و امام جماعت مسجد حضرت حضرت ابوطالب(ع) در این جلسه با پیشنهادی گفت: در این نمایشگاه رویش های منطقه و همچنین تصاویری از پیشرفت منطقه در چهل سال گذشته اگر به نمایش گذشاته شود بسیار خوب است. تصاویری از گذشته میدان ابوذر و بهاران و امروز آن به نظرم برای نوجوانان جذابیت داشته باشد.

اکبر مقدم از فعالان فرهنگی منطقه نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته برای برگزاری تجمع بزرگ هئیت هاهای مذهبی منطقه ۱۷ در بیستم بهمن ماه مصادف با شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) داد.

حجت الاسلام مقدم در این جلسه گفت: ما در فرهنگ سازی نماز در جامعه کمی عقب هستیم. به نماز باید اهمیت بیشتری دهیم. مادحین اهل بیت باید در مجالس نماز حضور پررنگ تری داشته باشند تا حضور جوانان در مسجد پر رنگ شود.

گفتنی ست دومین نشست شورای فرهنگی اجتماعی منطقه ۱۷ تهران به ریاست امیر محسنی شهردار منطقه ۱۷ و با حضور روحانیون، معتمدین محلی، روسای نهادهای آموزشی،مذهبی و فرهنگی، و جمعی از مدیران شهری برگزار شد تا اجرای ۲۱۰برنامه فرهنگی در دهه مبارک فجر و ایام شهادت حضرت صدیقه طاهره(سلام الله علیها) مورد بررسی نهایی قرار گیرد.
کد مطلب: 17869