سبکی از دکوراسیون با رایحه طبیعت
فروغ صراف زاده
عادت کرده ایم روزهای آخر اسفند را به خانه اختصاص دهیم. به چیدمان، به پاکسازی فضا و دل کندن از هر آنچه که دیگر نو و روح بخش نیست.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۵
 
سبکی از دکوراسیون با رایحه طبیعت
 
عادت کرده ایم روزهای آخر اسفند را به خانه اختصاص دهیم. به چیدمان، به پاکسازی فضا و دل کندن از هر آنچه که دیگر نو و روح بخش نیست.

تحریرنو: بازنگری در چیدمان و دکوراسیون می تواند کمک بزرگی به تازه شدن فضای خانه باشد.

سبک چیدمان مدرن در دکوراسیون داخلی کمرنگ شده و حالا مردم رهایی و عدم تقارن را بهتر ترجیح می دهند. استفاده از سبد ها، عناصر طبیعی مانند چوب و سنگ و الیاف و گلیم و دستبافته ها که خود یادآور یک سبک از زندگی است. سبکی که با چشمان بسته با رایحه ای که در فضا پیچیده می توان تشخیص اش داد.

بله سبک بوهو، یادآور بوهمیان رها و بی سرزمین که از میان تمام دنیا تنها خودشان و رهایی را انتخاب کرده اند. سبکی که پیرو ماکسیمال و استفاده حداکثری از المان های قومی و محلی است. این روزها در ایران هم این سبک از رهایی تکثیر شده و از سوی عاشقان دکوراسیون مورد توجه و ستایش قرار گرفته است. سوال اینجاست که یک خانه معمولی را چگونه می توان به یک خانه بوهویی تبدیل کرد.

لازم است بگویم که خرج زیادی ندارد. فقط با اندکی بازنگری در چیدمان و تعویض عناصر این سبک قابل اجراست، کافیست از مبلمان ال و یا گرد یا کاناپه های خیلی ساده کمک بگیریم. اگر کف پارکت یا چوب نیست از رنگ های خنثی برای موکت یا کفپوش استفاده کنیم‌. کوسن های دستبافته با طرح های الیافی و برجسته برای جان دادن به مبلمان استفاده کنیم. فرش های پر از نقش و نگار را کنار بگذاریم و از گلیم یا فرش های تکرنگ و یا پرز بلند استفاده کنیم‌. در چیدمان از آینه و دیوار کوب با طرح های خیلی ساده کمک بگیریم. از مصنوعات چوبی و حصیرها غافل نشویم. مثلا می توانیم به جای گلدان های سفالی و سنگی قدیمی از سبدهای حصیری برای قرار دادن گیاهان استفاده کنیم.

دغدغه قرینه سازی فضا را فراموش کنیم و از پاف ها در کنار مبلمان استفاده کنیم. پاف ها استفاده چند منظوره ای دارند. آنها می توانند نشیمن یا زیر پایی و حتی در موارد لازم به عنوان میز عسلی استفاده شوند. سبک بوهو روی رهایی و آرامش و راحتی تاکید دارد. انگار که انسان در طبیعت نشسته است. استفاده حد اکثری از گیاهان زنده در راهرو ها و هر کجای خانه که امکان نگهداری از آن را داشته باشیم.

این ها همه خانه شما را به یک شعبه از طبیعت با رایحه زندگی تبدیل خواهد کرد.
کد مطلب: 21044