در برنامه سلام صبح بخیر مطرح شد؛
رضا درمیشیان، کاوه آفاق را تهدید به مرگ کرد
کاوه آفاق در برنامه سلام صبح بخیر از تهدید مرگش توسط رضا درمیشیان در صورت لو رفتن داستان فیلم «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی پرده برداشت.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
 
رضا درمیشیان، کاوه آفاق را تهدید به مرگ کرد
 
کاوه آفاق در برنامه سلام صبح بخیر از تهدید مرگش توسط رضا درمیشیان در صورت لو رفتن داستان فیلم «لامینور» به کارگردانی داریوش مهرجویی پرده برداشت.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی «سلام صبح بخیر»، رضا مهدوی کارشناس موسیقی امروز در این برنامه میزبان کاوه آفاق خواننده راک بود و در ابتدا از او درباره اینکه اولین فعالیت هنری اش ایفای نقش در تئاتر بوده پرسید.

این خواننده پاسخ داد: پدرم مهدی آفاق در استودیو فعلی که هستیم اولین بار سال ۶۸ تله تئاتری بود که نقش پسر بچه ۶ ساله را داشتم و اولین بار جلوی دوربین رفتم.

در دنیا هم بازیگرانی داریم که از موسیقی، سینما یا ورزش آمده اند

آفاق درباره حضور چهره ها در عرصه های مختلف اظهار کرد: کسانی در کشور ما هستند که از رشته های مختلف وارد رشته های دیگر شده اند. حتی مدیران اینگونه هم داریم که موفق بوده اند. فکر نمی کنم ایرادی داشته باشد. یکی از بزرگترین بازیگران کشور ما مرحوم بزرگواری کشتی گیر هم بودند. نمونه های این چنینی داریم که از ورزش به بازیگری، از بازیگری به خوانندگی و... آمده اند. نمونه های خارجی مثل جان تراولتا، برت لنکستر و حتی چارلین چاپلین هم که از موسیقی به سمت سینما آمده اینگونه بوده اند.

وی افزود: پدر من تئاتری است می دانم اینکه فرد بسیار بامطالعه ای باشی و ناگهان کسی را که تئاتر کار نکرده کنارت بگذارند سخت است.

این خواننده که رشته معماری خوانده و نقاشی و خوانندگی می کند، ادامه داد: شاید اگر ما هم ببینیم کسی از رشته دیگر وارد موسیقی شود و خیلی جالب یا بد کار کند قضاوت های ویژه ای کنیم. اما بگذارید یک مثال بزنم. همیشه گفته ام حامد بهداد می توانست یکی از خواننده های بزرگ ایران باشد اگر موسیقی کار می کرد. چیز عجیبی نیست و خود من در مصاحبه های مختلف از او دفاع کرده ام. به هر حال انجام دادن کار هنری مطرح است.

در ادامه مهدوی به این موضوع اشاره کرد که آفاق پیشتر به عنوان خواننده زیرزمینی راک شناخته می شد، اما در جشنواره مقاومت راک وطنیزه ای ارائه داد و به مرور مجوز گرفت و همه دیدند خوب کار می کند.

آفاق در این خصوص گفت: همه جای دنیا به کار غیررسمی زیرزمینی می گویند و تهیه کننده پشت کار نیست و مجوز ندارد. این ها همه جریان جاری در جامعه است و نمی شود آنها را از هم جدا کرد. من خوشحالم که ۶،۷ سال از آن روز می گذرد.

وی تاکید کرد: تئاتری های بسیار بزرگ و عمیق هستند و تئاتری هایی که با آنها کار کرده ام مثل خانم بهرام خیلی عمیق بوده است. شاید برای همین بعضی وقتها کسی را که بخواهد ساحت تئاتر را جریحه دار کند نمی پذیرند. ولی اینکه حضور یک خواننده باعث شود مردم به سالنهای تئاتر بیایند و هنر فاخر ببینند چه عیبی دارد؟ مثل جاذبه توریستی می ماند؛ شما به خاطر یک بنا وارد شهری می شوید و اینگونه اقتصاد آن شهر هم تکان می خورد.

اولویت من کار هنری است حتی اگر گلدوزی باشد

این خواننده یادآور شد: اولولیت من کار هنری است و اگر این هنر گلدوزی هم باشد انجامش می دهم. نقاشی هم می کنم. هرگز موسیقی موقعی که کار می کنم گوش نمی دهیم و همه اهالی این رشته، موسیقی را متمرکزانه گوش می دهیم و برایمان جنبه تفریح ندارد.

آفاق با بیان اینکه هنوز خیلی جوان هستم و چیزی نیستم، یادآور شد: خوشحالم توانستم پیوندی بین موسیقی جهان و داخل کشور برقرار کنم. سینما هم یک صنعت غربی است و ما آن را پیوند دادیم. در موزیک هم داریم یک کارهایی می کنیم.

یغمایی و یزدانی اساتید و فرهاد مهراد الگوی من است

وی با بیان اینکه باید لحن و لهجه ویژه خودت را ارائه بدهی تا از آثاری که متاسفانه در ایران به عنوان پاپ مرسوم شده دور شوی، تاکید کرد: آدمهایی مثل بنده، مثل استاد یغمایی، مثل استاد رضا یزدانی عزیزم همه این عزیزان که ۱۰، ۱۵ سال از بنده بزرگترند و برایم حکم استاد را دارند خیلی کار کردیم تا بتوانیم این موسیقی را ایرانی کنیم. استاد فرهاد مهراد هم مهم ترین الگوی من است.

این خواننده با اعلام این خبر که برای یک سریال شبکه سه قرارداد بسته ام، افزود: ساز تخصصی ام گیتار است. ۲۰ سال از اینکه ساز می زنم و موسیقی کار می کنم و پیش استاد می روم می گذرد اما هنوز همچنان روزی چند ساعت تمرین می کنم. برخی هنرجویان می پرسند چند وقته می توانیم یاد بگیریم؟ واقعا انتها ندارد.

برایم عجیب بود اساتیدی چون مهرجویی نیم نگاهی به بنده داشته باشند

آفاق در پاسخ به حسین کلهر که از او می خواست جزئیاتی درباره حضور خود در فیلم سینمایی «لامینور» به عنوان بازیگر ارائه کند، تصریح کرد: درباره جزئیات لامینور چیزی نمی توانم بگویم. از همین جا خدمت استاد داریوش مهرجویی سلام می کنم. همچنین رضا درمیشیان و آقای کریستف رضاعی. چیزی که می توانم بگویم این است که خیلی برایم عجیب بود آدمهایی بزرگی مثل استاد مهرجویی در سن و سال و تجربه ای که هستند نیم نگاهی هم به بنده داشتند. برایم باعث افتخار است و همیشه ممنون لطفشان هستم. رضا درمیشیان هم گفته درباره کار صحبتی بکنی تو را می کشم!

وی افزود: در سطحی نیستم که درباره اثری که استاد مهرجویی می سازد صحبتی کنم. من و درمیشیان هم مدرسه ای بودیم و با هم به مدرسه نسبتا تیزهوشان البرز می رفتیم.

دنبال چیزی در بازیگری نیستم عاشق موسیقی ام

این خواننده درباره واکنش هم صنفی هایش به حضور او در یک فیلم سینمایی گفت: یک سری از رفقای موسیقایی ام می گفتند فرصت خیلی خوب و جالبی است که می توانی در خدمت این اساتید باشی، عده ای هم می گفتند نه. به قولی بچه هایی که خودشان ترانه سرا و آهنگساز و خواننده هستند فرمان دست خودشان است. ولی وقتی بازیگر می شوی فرمان دستت نیست و تو هم یکی از عوامل یک فیلم هستی. می گفتند از هد بودن موسیقی به شغلی نرو که باید در آن منتظر اندیشه دیگری باشی. ولی برخی هم گفتند نه این هنر اعلایی است و برو. از جمله پدرم هم مرا تشویق کرد. من هم این فضولی را کردم. در بازیگری هم نه دنبال شهرتم نه چیزی بلکه عاشق موسیقی هستم.

آفاق در پایان گفت: نمی دانم چرا خیلی ها فکر می کنند من مشهدی هستم. من متولد و بچه تهران هستم. پدر هم تهرانی است. مادرم متولد بجنورد است. من دانشجوی مشهد بودم و وای که هنر مشهد چقدر قوی است. معماری، نقاشی، موسیقی و تئاتر بی نظیر هستند.

«سلام صبح بخیر» به تهیه کنندگی ابوالفضل صفری شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۷ تا ۹:۳۰ از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.
کد مطلب: 19859