الیاف طبیعی از مد تا نگرش
فروغ صراف زاده
اکسسوری ها و زیور آلات از باستان تا همین امروز جز جدا ناشدنی از پوشش انسان بوده و هست.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۴۱
 
الیاف طبیعی از مد تا نگرش
 
اکسسوری ها و زیور آلات از باستان تا همین امروز جز جدا ناشدنی از پوشش انسان بوده و هست.

تحریرنو ؛ اکسسوری ها و زیور آلات از باستان تا همین امروز جز جدا ناشدنی از پوشش انسان بوده و هست. این اکسسوری ها از جایگاه اجتماعی، آداب و رسوم، منطقه و جغرافیا و سبک زندگی بشر نشات میگیرند که در علم مردم شناسی کاملا با جزییات به آن پرداخته شده است.

از منظر بهداشت و ارزش سلامت نیز قابل ذکر است که الیاف طبیعی بهداشتی تر، لطیف تر و ضد آلرژی تر از هر الیافی است که علم به فناوری ساخت آن دست یافته باشد و سازگاری آن با طبیعت، به شعار نه به تغییرات اقلیمی نزدیکتر است و دوستداران محیط زیست خوب می دانند که این الیاف چقدر آسان می تواند به چرخه های طبیعی کره زمین یاری برساند.

بیشتر و بهتر که دقت کنیم افرادی که بیشتر اوقات الیاف طبیعی را به عنوان پوشش انتخاب می کنند همواره آرام و بی حاشیه، اهل استفاده از غذای سالم، سنگ های طبیعی به عنوان اکسسوری، گوش دادن به موسیقی فاخر و ریشه دار، و اهل خودشناسی هستند، گویی لطافت پنبه و کتان و کنف در وجودشان رخنه کرده باشد و تن روحشان از پنبه سبکی و رهایی و سپیدی آموخته باشد.

در دنیای مد و اکسسوری نیز هر چند سال یکبار مد بازگشتی معنادار به طبیعت و عناصر طبیعی پیدا می کند و گرایش این دنیای پر از تغییر به سمت مد پایدار متمایل می شود، مد پایدار همان پوشش اقوام و سنت های ماندگار در پوشش و سبک زندگی هر منطقه است که در روند جهانی شدن مد صادر شده یا وارد می شود و دیگر به مرز و جغرافیا محدود نمی شود.
کد مطلب: 21063