روز یازدهم المپیک ۲۰۱۶؛
شب تلخ بهدادسلیمی و برنز قاسم رضایی
یازدهمین روز بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو با مدال برنز "قاسم رضایی" در کشتی فرنگی و شب تلخ "بهداد سلیمی" در وزنه برداری همراه شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۱
 
شب تلخ بهدادسلیمی و برنز قاسم رضایی
 
یازدهمین روز بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو با مدال برنز "قاسم رضایی" در کشتی فرنگی و شب تلخ "بهداد سلیمی" در وزنه برداری همراه شد.

به گزارش تحریرنو ، نمایندگان ورزشی ایران در یازدهمین روز بازی های المپیک ۲۰۱۶ ریو در دو رشته کشتی فرنگی در اوزان ۶۶، ۹۸ کیلوگرم و وزنه برداری در دسته به اضافه ۱۰۵کیلوگرم به مصاف حریفان رفتند.

بر این اساس نتایج ورزشکاران ایرانی در این دو رشته به شرح زیر است:

کشتی فرنگی اوزان ۶۶و ۹۸ (امیدنوروزی قاسم رضایی )

امید نوروزی دارنده مدال طلای المپیک لندن و طلا و نقره پیکارهای قهرمانی جهان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم "اسپینوزا" از ونزوئلا را دو بر یک شکست داده بود، وی در مرحله یک چهارم نهایی برابر "بولکوادزه" با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

"قاسم رضایی" فرنگی کار وزن ۹۸ کیلوگرم ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز در مرحله یک چهارم نهایی با شکست برابر حریف کوبایی از صعود به نیمه نهایی بازماند.

در گروه بازنده ها موفق شد نماینده چین را شکست داده و سپس در دیداری رده بندی این وزن برابر "استفان شوئن" از سوئد و در حالی که ۴ بر صفر عقب بود با اجرای دو بارانداز بی نقص کشتی را به تساوی کشاند و به دلیل کسب امتیاز آخر دستش به عنوان برنده بالا رفت و کشتی فرنگی را صاحب یک مدال برنز دیگر کرد.

قاسم رضایی قهرمان المپیک لندن پس از استراحت در دور نخست در دور دوم "خوزه پرز" از ونزوئلا را با امتیاز عالی ۸ بر صفر شکست داد.

این کشتی گیر بابلی کشورمان با کسب طلای المپیک ۲۰۱۲ لندن و برنز ۲۰۱۶ ریودوژانیرو به پرافتخارترین فرنگی کار ایران در بازی های المپیک تبدیل شد.

وزنه برداری وزن ۱۰۵کیلوگرم (بهداد سلیمی)

دارنده مدال طلای بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن که مصدومیت شدید زانو را به تازگی پشت سرگذاشته است در حرکت یکضرب وزنه ۲۱۶ کیلوگرم را بالای سر برد و رکورد جهان و المپیک را شکست داد.

او که به دلیل مصدومیتش در حرکت دوضرب با مشکل وزنه می زد با بی انصافی داوران و هیات ژوری روبرو شد و حرکات وی پذیرفته نشد تا از رسیدن به مدال بازبماند و یک ناکامی به کاروان اعزامی ایران به المپیک ریو اضافه کند.
کد مطلب: 7130