به اینفانتینو نشان می‌دهیم پرطرفدارترین تیم آسیاییم؛
گرشاسبی: پرسپولیس ۱۴۱ میلیارد تومان بدهی دارد
مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید وقتی وارد این باشگاه می‌شود انگار وارد دادگاه شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
 
گرشاسبی: پرسپولیس ۱۴۱ میلیارد تومان بدهی دارد
 
مدیرعامل پرسپولیس می‌گوید وقتی وارد این باشگاه می‌شود انگار وارد دادگاه شده است.

به گزارش تحریرنو ؛ حمیدرضا گرشاسبی درباره بدهی‌های باشگاه پرسپولیس گفت: ما از صبح که وارد باشگاه می‌شویم انگار وارد یک شعبه دادگاه شده‌ایم. پیشکسوتان و عزیزانی که به دنبال مطالبات‌شان هستند به ما مراجعه می‌کنند. ۲۰ میلیارد بدهی بازیکنان خارجی از ۱۶ سال پیش را پرداخته‌ایم که ۵ میلیارد باقی مانده است. ۱۰ میلیارد بدهی حدود ۱۰۰ بازیکن و مربی داخلی را نیز پرداخته‌ایم که ۶ میلیارد تومان باقی مانده است. ۱۳۰ میلیارد هم بدهی مالیاتی داریم. من عذر می‌خواهم که نتوانستیم در این مدت آن‌طور که باید کار فرهنگی کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس که در نشست رسانه و شهرآورد ۸۶ سخن می‌گفت، در ادامه اظهارکرد: هرگاه استقلال و پرسپولیس قوی هستند، تیم ملی هم قوی است. با توجه به حساسیت‌هایی که ناجوانمردانه برای ایران ایجاد کردند، حضور رییس فیفا می‌تواند فرصتی باشد تا نشان دهیم ایران امن‌ترین جا است. با کمک همه می‌توانیم در حضور اینفانتینو نشان دهیم چه کشور پراستعداد و خوبی است.

گرشاسبی درباره پرونده طارمی و ریزه‌اسپور تصریح کرد: یکی از وظایف من این است که تمامی مسائل جاری باشگاه را دنبال کنم. مشکل طارمی و آن محرومیت‌ها پیش آمد. البته کار ما به آقای اردوغان نکشید و با رده‌های پایین‌تر حل شد. در نهایت با توافق دو باشگاه و دادن ۵۰ هزار یورو از ۷۵۰ هزار یورو ختم شد.

وی ادامه داد: ما می‌توانستیم طارمی را از ادامه فعالیت در فوتبال ساقط کنیم اما دید دیگر این است که او جوان و ملی‌پوش ماست و ما طوری او را تنبیه کردیم که ساقط نشود. ما در انتقال او به صلاح باشگاه عمل کردیم. ما بدون این که شان باشگاه خدشه‌دار شود از او خواستیم که در تیم بماند و اشتباهاتش را جبران کند اما او درخواست داشت تا فوتبالش را در باشگاه دیگری حضور داشته باشد. ما حدود ۳ میلیارد تومان از انتقال طارمی به‌دست آوردیم. شکایت‌ها از طارمی در کمیته اخلاق است ولی من به این کمیته نرفتم. افرادی در این ماجرا از خارج از باشگاه به تیم ضربه زدند.

او افزود: ما می‌خواهیم از فرصت حضور اینفانتینو در ایران استفاده کنیم تا یکی از پنجره‌های نقل‌وانتقالاتی که پرسپولیس از آن محروم است، بخشیده شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس هم‌چنین بعد از این نشست در جمع خبرنگاران گفت: می‌خواهیم به اینفانتینو نشان دهیم که پرطرفدارترین باشگاه آسیایی هستیم و متاسفانه با این محرومیت‌ها مورد ظلم واقع شده‌ایم.

گرشاسبی درباره داربی ۸۶ گفت: ما در مستطیل سبز رقیب هستیم و بیرون از این مستطیل رفیق. همه این برنامه‌ریزی‌ها برای این است که دل هواداران‌مان را شاد کنیم. قطعا مدیران استقلال هم همین برنامه را دارند. ما به دنبال این هستیم که در بعد فرهنگ‌سازی تلاش‌مان را بیش‌تر کنیم. هواداران ما هم نشان دادند که طرح‌های خیلی خوبی دارند مثل همین حرکات موزاییکی که انجام شد.

او ادامه داد: در این داربی که اینفانتینو که بالاترین مقام اجرایی فوتبال جهان است حضور او برای باشگاه پرسپولیس از اهمیت بالایی برخوردار است. هم‌چنین نوع تشویق هواداران‌مان برای ما مهم است. ما می‌خواهیم به اینفانتینو نشان دهیم که پرطرفدارترین باشگاه آسیایی هستیم و متاسفانه با این محرومیت‌ها مورد ظلم واقع شده‌ایم. از طرفی یک محرومیت کلی گریبان‌مان را گرفته است. این محرومیت با توجه به قانون فیفا و AFC در راستای مسابقه‌های لیگ قهرمانان آسیا که مسابقه‌ها به صورت رفت و برگشت باشد اما این حق را از ما گرفته‌اند و ما باید با تیم‌های عربستانی در خارج از کشورمان بازی کنیم. یکی از مشکلاتی که باعث شده است ما به کسب جام این رقابت‌ها نرسیم، همین موضوع است. ما و مسوولان فدراسیون باید تلاش کنیم از این فرصتی که ایجاد شده و حضور اینفانتینو حداکثر استفاده را ببریم و برای او جا بیفتد که ما امن‌ترین کشور هستیم.

گرشاسبی درباره گرفتن غرامت از تیم‌های عربستانی گفت: ما در این چند روزه جلساتی درباره این موضوع داشتیم اما ما مستقیما نمی‌توانیم با فیفا مکاتبه کنیم. ما باید با فدراسیون خودمان صحبت کنیم و فدراسیون این مسائل را پیگیری می‌کند.

او درباره کری خواندن حسن زمانی برای پرسپولیس اظهار کرد: من نشنیدم که او چه گفته است ولی اگر به اعداد و ارقام جدول یک نگاهی بیندازد متوجه می‌شوند. ما به دنبال این هستیم که یک بازی خوب و جوانمردانه و تماشاگرپسند انجام دهیم. بچه‌ها همه عهد بسته‌اند که با تمام وجودشان در مستطیل سبز هنر خودشان را به نمایش بگذارند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره زمان جشن قهرمانی پرسپولیس گفت: با توجه به این که ۷-۶ تیم برای رسیدن به رده دوم جدول می‌جنگند، وظیفه ما این است که به قوانین سازمان لیگ احترام بگذاریم. در آخرین بازی ان‌شاءالله ما جام قهرمانی را بالای سر خواهیم برد. اما در این داربی اگر پیروز شویم هواداران به صورت خودجوش جشن قهرمانی را برگزار خواهند کرد اما جشن رسمی ما در همان بازی پایانی است.

گرشاسبی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود پول انتقال طارمی به الغرافه هنوز به این باشگاه نرسیده است؟ گفت: ما پول را دریافت کردیم و بدهی‌های‌مان را هم با آن پول پرداخت کردیم و این اخبار درستی نیست و طبق قراردادی که داشتیم پول را دریافت کردیم. ما طلبکاران زیادی داریم و به محض این که اعلام می‌شود یک ریال به حساب ما وارد شده است این پول‌ها هزینه می‌شود. با توجه به فشردگی‌های زیادی در برنامه بازی‌های‌مان هزینه‌های ما هم بالاست. به همین دلیل ما سعی می‌کنیم بحث‌های مالی را محرمانه نگه داریم.

او درباره طلب‌های باشگاه پرسپولیس از سازمان لیگ و فدراسیون نیز گفت: بخش مالی باشگاه به دنبال رصد این موضوع هستند اما آسیب‌هایی که از طریق اسپانسرهای قبلی به باشگاه وارد شد و از مبلغی که قبلا توافق شده بود پایین‌تر آمدند، معادلات را به هم زده است. اما به دنبال این هستیم که ببینیم وضعیت‌مان به چه شکل است و چه مقدار طلب داریم و چه طلب‌هایی باید به ما تعلق بگیرد.
کد مطلب: 15001