انتخابات کمیته ملی المپیک؛
صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک شد
رضا صالحی امیری بدون اینکه رقیبی داشته باشد به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک انتخاب شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۷
 
صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک شد
 
رضا صالحی امیری بدون اینکه رقیبی داشته باشد به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک انتخاب شد.

به گزارش تحریرنو ؛ چهل و پنجمین مجمع عمومی و انتخاباتی کمیته ملی المپیک در محل آکادمی ملی المپیک آغاز شد. در این مجمع مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان و کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک حضور دارند. مجمع عمومی و انتخاباتی کمیته ملی المپیک ۶۰ عضو دارد که اعضا در این مجمع حاضر هستند.

موافقت اعضا با برگزاری مجمع بر طبق اساسنامه قدیم

کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک در ابتدای مجمع عمومی با تسلیت شهادت دریانوردان اظهار کرد: سال گذشته که مجلس انتزاع کمیته ملی المپیک از پارالمپیک را مطرح کرد عنوان کرد اساسنامه هر دو نهاد باید همزمان اصلاح و به هیات وزیران برسد. ما تمام کارها را با هماهنگی وزارت ورزش انجام دادیم و اساسنامه آماده است در مجمع به تصویب برسد.

هاشمی همچنین گفت: قبلا ابهامی در برگزاری انتخابات در رابطه با اینکه انتخابات با کدام اساسنامه برگزار شود وجود داشت که از کمیته بین المللی المپیک و نهاد های داخلی استعلام گرفتیم که قرار شد انتخابات با اساسنامه قدیم برگزار شود چون اساسنامه جدید تصویب نشده است. از این رو از اعضای مجمع می خواهم نظرخود را با برگزاری انتخابات با اساسنامه فعلی عنوان کنند،در این لحظه اعضای مجمع موافقت خود را اعلام کردند.

هاشمی همچنین گفت: برای چهارسال آینده کمیته ملی المپیک آرزوی موفقیت دارم. کار همچون دوی امدادی است که در این مسیر همه باید به هم کمک کنند.

ارائه عملکرد گزارش مالی و درخواست شایسته از هاشمی

پس از صحبت های هاشمی، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک عملکرد چهارساله کمیته را به مجمع ارائه کرد.

شهنازی گفت: فعالیت های وسیع کمیته ملی المپیک به صورت سی دی در اختیار اعضای مجمع گذاشته شده است و فقط خواستم از اعضا تشکر کنم و آرزوی موفقیت داشته باشم.
شباک سرپرست خزانه داری نیز گزارش مالی عملکرد ۹۵ را به مجمع ارائه کرد و اعضا موافقت خود را با این گزارش مالی اعلام کردند.

مجید شایسته رییس فدراسیون تنیس سپس عنوان کرد: تنها جایی در کشور هستیم که گزارش حسابرس توسط خزانه دار ارائه می شود اما در مجامع توسط حسابرس ارائه می شود. در خواست دارم در اساسنامه این مورد اصلاح شود که هاشمی هم عنوان کرد در اساسنامه جدید این مورد لحاظ شده است.

سه ناظر انتخابات مشخص شدند

برای برگزاری مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک باید سه ناظر انتخاباتی مشخص می شدند از این رو از بین اعضای مجمع که ذی نفع نیستند سه نفر انتخاب شدند.

محمدرضایی رییس فدراسیون اسکیت، ثوری رییس فدراسیون بوکس و زهرا نعمتی پرچمدار ایران در المپیک ریو به عنوان ناظر انتخاب شدند.

کیانوش رستمی اسامی ناظر ها را از بین کسانی که تمایل داشتند انتخاب کرد.

آغاز رای گیری برای انتخابات کمیته ملی المپیک/ تاکید هاشمی به استعفای دوشغله ها

پس ازپایان مجمع عمومی کمیته ملی المپیک و انتخابات سه ناظر رای گیری آغاز شد. پیش از آغاز رای گیری کیومرث هاشمی نکاتی را در رابطه به نحوه انجام رای گیری ارائه کرد.

هاشمی همچنین تاکید کرد کسانی که با گرفتن پست در کمیته دوشغله می شوند باید اتوماتیک وار از سمت قبلی خود انصراف دهند.

خسروی‌وفا انصراف داد، صالحی امیری رئیس شد

پست ریاست تنها دو کاندیدا داشت که محمود خسروی وفا کناره گیری کرد و رضا صالحی امیری تنها نامزد باقی مانده برای پست ریاست شد تا ریاستش قطعی شود.

بنابراین صالحی امیری بدون رقابت توانست رییس کمیته ملی المپیک شود. در مورد ریاست رای گیری کتبی انجام نشد و فقط اعضای مجمع قیام کردند.

انصراف درخشان از دبیرکلی

پس از اینکه تکلیف ریاست کمیته ملی المپیک مشخص شد، کیومرث هاشمی در مورد دبیرکلی حرف زد و عنوان کرد محمد درخشان رئیس فدراسصیون جودو از حضور در انتخابات دبیرکلی انصراف داده است. به این ترتیب شاهرخ شهنازی، مهدی علی نژاد، علی مرادی و صادق فرجی با هم رقابت می کنند.

رقابت شهنازی و علی‌نژاد در دور دوم دبیرکلی

رای‌گیری برای انتخاب دبیرکل کمیته ملی المپیک برگزار شد که مهدی علی‌نژاد رییس فدراسیون ووشو و شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک هر کدام صاحب ۲۶ رای شدند تا انتخابات به دور دوم کشیده شود.

فرجی رییس فدراسیون کاراته ۴ رای داشت و علی مرادی رییس فدراسیون وزنه‌برداری نیز دو رای بدست آورد. محمد درخشان رییس فدراسیون جودو نیز پیش ازاین انصراف داده بود.

حاشیه های مراسم

پوشش خبری این مجمع توسط صفحه نمایش تعبیه شده در سالن شمشیربازی صورت می گیرد و این در حالی بود که صدای ضعیف پخش شده از سیستم صوتی خبرنگاران را برای انعکاس صحبت ها دچار مشکل می‌کرد.

بیش از ۶۰ خبرنگار و عکاس پوشش خبری و تصویری مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک را بر عهده دارند.

کیفیت تصاویری که برای نمایندگان رسانه های گروهی در سالن محل استقرار خبرنگاران در حال پخش است دارای ایرادات زیادی است که علاوه بر کیفیت نامطلوب صدا و کم و زیاد شدن آن، تصاویر نیز با فیلمبرداری مبتدیانه به نمایش در می آید به گونه ای که تصاویر بعضا مات و با سرعت بالا از چهره افراد حاضر در مجمع پخش می شود.

از ورود مازیار ناظمی مدیر مرکز روابط عمومی وزارت ورزش و جوانان به سالن برگزاری مجمع انتخاباتی به دلیل به همراه نداشتن آیدی کارت جلوگیری به عمل آمد. به گفته ناظمی، آی دی کارت حضور در مجمع برای او صادر نشده است.

برخی از افراد غیر عضو در مجمع نیز در سالن برگزاری انتخابات حضور دارند. برخی از مسوولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان از جمله مسئول تشریفات کمیته و رییس دفتر وزیر ورزش و چند فرد دیگر در ردیف دوم سالن برگزاری مجمع دیده می‌شوند.
کد مطلب: 14528