با امکان زیارت آنلاین امام رضا (ع) و مشاهده ۲۴ ساعته حرم رضوی از طریق سامانه ؛
آغاز همکاری آستان قدس رضوی با سامانه هیئت‌آنلاین
معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس از انجام برنامه‌ریزی جهت امکان زیارت آنلاین امام رضا (ع) و مشاهده ۲۴ ساعته حرم رضوی از طریق سامانه هیئت ‌آنلاین خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹
 
آغاز همکاری آستان قدس رضوی با سامانه هیئت‌آنلاین
 
معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس از انجام برنامه‌ریزی جهت امکان زیارت آنلاین امام رضا (ع) و مشاهده ۲۴ ساعته حرم رضوی از طریق سامانه هیئت ‌آنلاین خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ محمد مهدی خیرجو معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس با اشاره به دیدار با اعضای هیئت امنای سامانه «هیئت‌آنلاین» و آغاز همکاری آستان قدس رضوی با هیئت‌آنلاین اظهارداشت: اتفاقات خوبی در هیئت‌آنلاین رخ داده و برای امضای تفاهمنامه بلند مدت همکاری با این سامانه اعلام آمادگی کرده‌ایم چراکه هر کاری که برای اهل بیت علیهم السلام انجام گیرد در واقع در راستای اهداف ما در آستان قدس رضوی نیز است.

وی افزود: ظرفیت معرفی حضرت امام رضا علیه السلام بسیار گسترده است. چیزی که ما می بینیم و معرفی می شود نوک آن کوه یخ هم نیست. شاید نقطه ای روی نوک آن کوه است که فعلا بازنمایی می شود. ما حداقل ۸۰۰ سال محتوای مکتوبِ دیوانی در اینجا داریم که خیلی هایشان دست نخورده هستند و حتی تا کنون کسی نرفته است اینها را استخراج و استفاده کند.

معاون ارتباطات و رسانه آستان قدس با بیان اینکه هیئت‌ها، حسینیه‌ها و تکیه‌ها همگی برای انتقال پیام اهل بیت علیهم السلام هستند، یادآور شد: باید در این زمینه هر محتوای مرتبطی به هیئت‌آنلاین ارجاع داده شود و به مرور این سامانه منبع و مرجع شود.

خیرجو افزود: پیشنهاد برای راه اندازی برنامه ۲۴ ساعته از حرم رضوی علیه السلام بر روی سامانه هیئت‌آنلاین نیز منطقی است و بنده راه اندازی آن را پیگیری خواهم کرد.

وی همچنین به ارتباط آستان قدس با هیئت‌های خارجی اشاره و تاکید کرد: به نظرم باید برای مخاطب بین‌المللی بخشی راه اندازی نمائیم که این موضوع با همکاری ما میسر خواهد بود و در بستر هیئت‌آنلاین فضا را برای استفاده زائران و مخاطبان بین المللی فراهم می کنیم.

خیرجو با اشاره به راه اندازی بخشی برای موضوع «سبک سازی» گفت: این مسأله به ویژه برای احیای سبک‌های مداحی در حالِ فراموشی مفید است.

احسان جلایر مدیر شبکه امام رضا علیه اسلام نیز در این دیدار با آرزوی موفقیت برای خادمان هیئت آنلاین از آمادگی برای راه اندازی شبکه های عربی و اردوی امام رضا( ع) سخن گفت و مقرر شد این شبکه ها از سامانه هیئت‌آنلاین برای عموم مخاطبان و علاقمندان با ترافیک رایگان منتشر شود.

گفتنی است؛ سامانه هیئت‌آنلاین به آدرس Heyatonline.ir به عنوان مرجع پخش زنده هیئات و مراسم‌های مذهبی فعالیت می‌نماید و اپلیکیشن آن با بیش از ۴۲ هزار نصب فعال، محتوای سامانه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین ترافیک استفاده از این سامانه برای کاربران رایگان است.
کد مطلب: 20948