رونمایی از سریال "دردسرهای عظيم"
مراسم رونمايی از سريال در حال توليد "دردسرهای عظيم" با حضور مدير شبكه‌ی سه‌سيما و عوامل توليد اين مجموعه‌ی تلويزيونی برگزار شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۰
 
رونمایی از سریال "دردسرهای عظيم"
 
مراسم رونمايی از سريال در حال توليد "دردسرهای عظيم" با حضور مدير شبكه‌ی سه‌سيما و عوامل توليد اين مجموعه‌ی تلويزيونی برگزار شد.

به گزارش تحریرنو به نقل از روابط‌عمومی رسانه‌ی ملی، در اين نشست ايازی (قائم‌مقام وزير بهداشت)، منتظ‌رالمهدی (معاونت اجتماعی نيروی انتظامی)، بذرپاش (نماينده‌ی مجلس شورای اسلامی) و محمدحسين لطيفی (كارگردان سينما) مهمانان ويژه‌ی اين مراسم بودند.

مهدی هاشمی، جواد عزتی، شهين تسليمی، مهران رجبی، پرستو گلستانی، زهره فكورصبور، مريم سعادت، الناز حبيبی، اشكان اشتياق، بهشاد شريفيان، محمد مطلبی بازيگران و ايرج محمدی و مهران مهام تهيه‌كنندگان، برزو نيک‌نژاد كارگردان و سعيد جلالی و عليرضا كاظمی‌پور نويسندگان "دردسرهای عظيم" نيز در اين مراسم حضور داشتند.

ایرج محمدی
در ادامه‌ی مراسم ايرج محمدی از تهيه‌كنندگان سريال به‌ويژگی‌های سريال "دردسرهای عظيم" اشاره كرد و گفت: در اين مجموعه از بهترين بازيگران كشور با سابقه‌ای پربار استفاده كرديم. اگر بخواهيم نگاه عميقی به‌مقوله‌ی هنر داشته باشيم، بايد هم اين‌طور باشد و كيفيت را مد نظر قرار دهيم.

مجيد زين‌العابدين
مجيد زين‌العابدين مدير شبكه‌ی سه‌سيما در اين مراسم، انتخاب روز خبرنگار را فرصتی مغتنم و خوش‌سليقه‌ای دست‌اندركاران پروژه برای برگزاری مراسم رونمايي دانست و گفت: خبرنگاری حرفه‌ی شريفی است كه با تعهد تا پای جان معنا می‌شود. تلاش‌ها و نام محمود صارمی باعث‌شد تا تكريم خبرنگاران دست‌كم سالی يک‌بار انجام شود. اين حرفه از يک‌سو با مشقت و از سوی ديگر با شرافت هم‌راه است.

وی افزود: معمولا رسم است مراسم قدردانی و تشكر از سازندگان و بازيگران سريال بعد از اتمام پخش آن برگزار می‌شود و برگزاری اين نشست قبل از شروع پخش "دردسرهای عظيم" در نوع خود خرق عادت و ايده‌ای جديد بود تا نمايندگان افكار عمومی قبل از پخش سريال، گوشه‌هايی از آن‌را ببينند و قضاوت كنند.

مدير پروژه برنامه‌ها و آثار نمايشی تابستان و رمضان معاونت سيما ادامه داد: پيش از شروع ماه رمضان كه تقريبا با شروع فصل تابستان هم‌زمان شد، وعده داديم كه در مجموعه‌های شبكه‌های سيما هم در ماه رمضان و هم در تابستان مجموعه‌های نمايشی و برنامه‌های جذابی در قاب تلويزيون شاهد خواهيم بود و "دردسرهای عظيم" يكی از همين آثار است.

وی ادامه داد: "دردسرهای عظيم" سريالی است كه هم از نظر مسائل اعتقادی و نگاه به آخرت، مفاهيم ارزش‌مندی را در بر می‌گيرد هم به‌لحاظ ويژگی‌های تصويری جذاب و ديدنی است.

مهدی هاشمی
مهدی هاشمی بازيگر نقش مهندس فرهان نيز بيان داشت: اين سومين تجربه‌ی هم‌كاری من با آقای مهام و محمدی بعد از سريال‌های "كارآگاهان" و "طلسم‌شدگان" است كه به‌جرات می‌توان آن‌را يک سر و گردن بالاتر از دو اثر قبلی دانست. اگرچه من تاكنون يک‌پلان تدوين‌شده از مجموعه را نديده‌ام اما هم‌كارانم می‌گويند در تدوين نتيجه‌ی خوبی را شاهد هستيم.

وی درباره‌ی تجربه‌ی هم‌كاری با اين سريال افزود: بازيگر می‌تواند از ابتدا بفهمد اثری كه در آن حضور دارد از چه ويژگی‌هايی برخوردار است. من با برزو نيک‌نژاد ۱۵سال قبل هم‌كاری كرده‌بودم و آن‌زمان هيچ‌وقت تصور نمی‌كردم كه او اين همه مهارت در چينش جزئيات داشته باشد. از طرفی اخلاقيات و حرفه‌ای بودن وی ويژگی اصلی و ممتاز اوست.

اين بازيگر ضمن تبريک روز خبرنگار اين حرفه را سخت‌ترين شغل دنيا دانست و ادامه داد: خبرنگار يعنی بيان حقيقت. من زمانی دوست‌داشتم وارد اين حرفه شوم اما بعد احساس كردم كه جرات و جسارت آن‌را ندارم. البته شغل ما هم به‌نوعی خبرنگاری است. بازيگر مانند بقيه‌ی مردم در لحظه و اكنون حضور ندارد. بلكه هم‌واره به بازسازی و دوباره‌سازی يک حادثه می‌پردازد و سختی كار او در ميزان واقع‌گرايانه روايت‌كردن تعريف می‌شود.

مهران مهام
مهران مهام نيز با اشاره به ادامه‌ی روند تصويربرداری اين سريال گفت: سريال ما به اصطلاح هنوز نفس می‌كشد و مراحل تصويربرداری آن ادامه دارد. پيش از ماه رمضان بحث‌هايی بر سر پخش ماه رمضانی كار مطرح شد اما آقای زين‌العابدين از ما خواستند كه با آرامش به كارمان ادامه دهيم و بيش‌تر به كيفيت سريال بی‌انديشيم تا كار جذابی روانه‌ی آنتن شود، مهام افزود هنرمندان تلويزيون سربازان فرهنگی اين آب‌وخاک هستند.

برزو نيک‌نژاد
برزو نيک‌نژاد كه اولين تجربه‌ی سريال‌سازی خود را پشت‌‌سر می‌گذارد نيز بيان داشت: من ساده‌ترين كار ممكن را در اين سريال انجام دادم. زيرا با گروهی حرفه‌ای هم‌كاری می‌كردم كه نمی‌گذاشتند دچار خطا شوم. من ۱۹ سال پيش به‌عنوان دستيار دوم با مهدی هاشمی هم‌كار بودم. افتخار داشتم كه ايشان به‌عنوان بازيگر در "دردسرهای عظيم" ما را هم‌راهی كردند و من هم سعی‌كردم هرچه ياد گرفته‌ام رو كنم.

نويسنده‌ی سريال "دودكش" و "روزهای بد به‌در" افزود: سريال‌سازی سخت‌تر از فيلم‌سازی است. در سينما فيلم می‌سازی، هركس بخواهد كارت را می‌بيند و هركس نخواهد می‌تواند نبيند، اما در تلويزيون ۷۵ميليون نفر جمعيت و ۱۵۰ميليون چشم كارت را رصد و دنبال می‌كنند و كوچک‌ترين اشتباه تو نزد مخاطبان فهيم ايرانی آشكار می‌شود.

در پايان اين مراسم بخش‌های از سريال "دردسرهای عظيم" نمايش داده‌شد و از خبرنگاران حاضر در جلسه تقدير به‌عمل آمد. هم‌چنين مدير شبكه‌ی سه‌سيما در پايان با برگزاری نشستی صميمانه به سوالات اهالی رسانه پاسخ داد.
کد مطلب: 1192