اجرای ویژه برنامه های یلدایی در محله های مرکزی شهر تهران
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ گفت: به مناسبت فرا رسیدن یلدا ویژه برنامه های متنوعی با موضوعات آئینی و فرهنگی در محله های مرکزی شهر تهران آغاز شده است.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱
 
اجرای ویژه برنامه های یلدایی در محله های مرکزی شهر تهران
 
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ گفت: به مناسبت فرا رسیدن یلدا ویژه برنامه های متنوعی با موضوعات آئینی و فرهنگی در محله های مرکزی شهر تهران آغاز شده است.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، محمد جواد رشیدی افزود: در راستای پاسداشت ارزش های اصیل ایرانی، جشنواره یلدای مهربانی با مشارکت پژوهشکده فرهنگ و هنر از ۲۵ آذرماه از ساعت ۸ تا ۲۰ به مدت ۳ در محوطه باز پژوهشکده فرهنگ وهنر با عرضه غرفه های فروش ویژه مشاغل خانگی و نمایشگاه محصولات بانوان کارآفرین دایر شد.

او ایجاد نشاط اجتماعی، خانواده محوری و.. را از جمله اهداف اصلی این جشنواره برشمرد و تصریح کرد: حمایت از رونق تولید و توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار و توسعه مشاغل خانگی از رویکردهای اصلی این جشنواره است که در این راستا پاتوق فروش نیز در راستای معرفی محصولات دست آفرینان به تولید کنندگان به منظور ارتباط مستقیم تولید کننده و عرضه کننده ،در این جشنواره مدنظر قرار گرفته است.

رشیدی ادامه داد: جشنواره یلدای مهربانی، روز چهارشنبه ۲۷ آذرماه نیز با اجرای برنامه های متنوع اعم از برگزاری جشن، حافظ خوانی، شاهنامه خوانی، موسیقی سنتی و.. از ساعت ۱۶ در پژوهشکده فرهنگ و هنر میزبان عموم شهروندان بوده است.

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۱ با اشاره به اجرای برنامه های آئینی ویژه افراد آسیب دیده و کودکان کار وایجاد حس شور ونشاط در میان گروه های اجتماعی دور از کانون خانواده در راستای تحقق شعار"تهران شهری برای همه " ،اجرای ویژه برنامه شب یلدا مختص مددجویان سامان سرای رازی روز شنبه ۳۰ آذرماه ، برگزاری جشن یلدا با حضور کودکان کار وخیابان در قصر پردیس رازی وبرپایی جشن یلدا ویژه ی خانواده های در معرض آسیب را از دیگر برنامه های این معاونت در آستانه شب یلدا عنوان نمود.

وی در ادامه ویژه برنامه سمفونی پائیز با گذر پائیزی در بوستان های پرتردد منطقه با هدف ایجاد نشاط وهمدلی ومشارکت شهروندان در قالب گذر برگ ریزان، ایستگاه ثبت خاطره و عکس یادگاری ، ایستگاه قاب و برگ با اجرای ورک شاپ های هنری ، فضاسازی محیطی با استفاده از المان های سنتی ، نقالی خوانی، قصه گویی، نقاشی های کودکان و... را ازدیگر برنامه های مناسبت یلدا در سرای محلات برشمرد.
کد مطلب: 20094