صبح امروز در منطقه یک؛
پلاک‌کوبی معبری به نام «مه‌لقا ملاح» انجام شد
آیین پلاک‌کوبی معابر به نام «مه‌لقا ملاح»، «هادی فهیمی» و پنج خیابان و بوستان صبح امروز در منطقه یک شهرداری تهران برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۶
 
پلاک‌کوبی معبری به نام «مه‌لقا ملاح» انجام شد
 
آیین پلاک‌کوبی معابر به نام «مه‌لقا ملاح»، «هادی فهیمی» و پنج خیابان و بوستان صبح امروز در منطقه یک شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شورای شهر تهران،‌ آیین پلاک‌کوبی معابر به نام دکتر «مه‌لقا ملاح»، مهندس «هادی فهیمی» و پنج خیابان و بوستان صبح امروز با حضور «سید آرش حسینی میلانی» عضو هیات رییسه رییس کمیته محیط ‌زیست و خدمات شهری و «محمدجواد حق‌شناس» رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در منطقه یک شهرداری تهران برگزار شد.

مه‌لقا کاشفی، عضو هیات مدیره جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط‌ زیست در ابتدای آیین پلاک‌کوبی خیابان «مه‌لقا ملاح»، با اشاره به نقش و تلاش‌های مادر محیط زیست ایران، از تلاش‌های شورای شهر تهران در پاسداشت نام و تلاش‌های فعالان و بزرگان محیط زیست تقدیر و تشکر کرد.

«سید آرش حسینی میلانی» نیز در این مراسم گفت: امروز بسیار خوشحال هستم که در مدیریت شهری تهران، معابر و خیابان‌هایی به نام بزرگان و فعالان محیط زیست نامگذاری شده و امروز نخستین پلاک کوبی این نامگذاری‌ها انجام می‌شود.

وی عشق و تلاش ملاح به حفظ محیط زیست را مثال‌زدنی دانست و اظهار داشت: دبیرستان دخترانه‌ای در این خیابان وجود دارد و امیدوارم این نامگذاری، موجب ارتباط ذهنی و پیوند بیشتر دختران و بانوان ایران با محیط زیست شود.

این عضو هیات رییسه شورای شهر با تاکید بر اینکه مدیریت شهری در دوره پنجم برای حفظ نام و پاسداشت بزرگان محیط زیست تلاش می‌کند، اظهار داشت: مه‌لقا ملاح نه فقط برای حفاظت از محیط زیست ایران، بلکه حفاظت از محیط زیست تهران هم تلاش‌های زیادی انجام داده است. هنگامی که بحث بنزین‌های پتروشیمی مطرح و آلودگی زیادی برای تهران ایجاد کرده بود، ایشان فعالانه برای حمایت‌طلبی از هوای پاک کوشیدند که موجب امیدواری بسیاری از فعالان محیط زیست شد.

سید حمید موسوی، شهردار منطقه یک نیز ضمن خیر مقدم به حضار، تلاش‌های بانوان برای دفاع از محیط زیست را ستودنی دانست و تصریح کرد: توسعه پایدار نیازمند حفظ محیط زیست است و چه خوب است که زنان در این عرصه فعال شده و نقش‌آفرینی کنند.

در ادامه این آیین، محمدجواد حق‌شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: مه‌لقا ملاح بیش از هشت دهه از عمر خویش را برای حفظ محیط زیست و بهتر شدن حال شهر تهران و کشور ایران صرف کرده که این تلاش‌ها قابل تقدیر است.

بر اساس گزارش روابط عمومی شورای شهر تهران، وی با اشاره به هشت دهه فعالیت محیط زیستی مه‌لقا ملاح و نقشی که محیط زیست می‌تواند در توسعه پایدار و بهتر شدن زندگی افراد داشته باشد، ابراز داشت: ما در مدیریت شهری قول می‌دهیم درخدمت محیط زیست شهرمان باشیم.

در پایان این آیین، از پلاک خیابان «مه‌لقا ملاح» رونمایی شد و حسینی میلانی، حق‌شناس و موسوی با حضور در منزل مادر محیط زیست ایران، با بانو «مه‌لقا ملاح» دیدار و از تلاش‌های کم نظیر او در حفاظت از محیط زیست تقدیر کردند.

همچنین همزمان با این مراسم، از پلاک خیابان مرحوم مهندس «هادی فهیمی» از فعالان محیط زیست نیز در خیابان دارآباد با حضور خانواده این مرحوم رونمایی شد.
کد مطلب: 21147