علیرضا قربانی خبر داد؛
آلبوم مشترکم با همایون شجریان ماه آینده منتشر می‌شود
علیرضا قربانی، خواننده موسیقی ایرانی در گفت‌وگو با «امره یوجلن» پژوهشگر و برنامه‌ساز موسیقی ترکیه‌ای از انتشار آلبوم مشترک خود با همایون شجریان طی روزهای آینده خبر داد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۵
 
آلبوم مشترکم با همایون شجریان ماه آینده منتشر می‌شود
 
علیرضا قربانی، خواننده موسیقی ایرانی در گفت‌وگو با «امره یوجلن» پژوهشگر و برنامه‌ساز موسیقی ترکیه‌ای از انتشار آلبوم مشترک خود با همایون شجریان طی روزهای آینده خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ این مصاحبه در حاشیه حضور علیرضا قربانی در فستیوال موسیقی قونیه انجام شد که اواخر سپتامبر امسال با حضور هنرمندانی از سراسر جهان در شهر آرامگاه مولانا برگزار شد. سامان صمیمی، پویا سرایی، میلاد محمدی و زکریا یوسفی قربانی را در کنسرت قونیه همراهی کردند.

قربانی درباره آلبوم جدیدی که با همایون شجریان و با آهنگسازی مهیار علیزاده در دست تولید دارد به یوجلن گفت: این نخستین‌بار در تاریخ موسیقی ایرانی است که دو هنرمند شناخته‌شده به ارائه آلبوم مشترک می‌پردازند. این پروژه ای است که من و همایون شجریان عزیز ۴ سال پیش آغاز کردیم و همین‌روزها وارد بازار خواهد شد.

وی افزود: طی این ۴ سال علاقه‌مندان بسیاری پیگیر انتشار این آلبوم بودند. ما هنوز این خبر را در ایران اعلام نکردیم ولی من از همین‌جا اعلام می‌کنم که آلبوم ماه آینده رسما منتشر خواهد شد.

این خواننده موسیقی اصیل ایرانی در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره کنسرت «با من بخوان» که در ایرانم مورد استقبال دوستداران موسیقی قرار گرفته بود صحبت کرد و گفت: ما طی ۴۳ شب در تهران در تالار وحدت و کاخ سعدآباد این کنسرت را اجرا کردیم و طی دو – سه ماه آینده بار دیگر این برنامه در تالار سه هزار نفری وزارت کشور به صحنه خواهد رفت. این کنسرت از این جهت با کارهای قبلی من متفاوت است که در کنار سازهای آکوستیک ایرانی از فضاسازی الکترونیک استفاده کردیم و این باعث شد موسیقی ایرانی و سازهای ایرانی درخشش بیشتری پیدا کند.»

وی سپس به قطعات آوازی این مجموعه اشاره کرد و از دو قطعه «صبح آزادی» و «میخانه درافتاده» به عنوان نمونه یاد کرد و درباره ویژگی‌های آنها اینطور توضیح داد: این قطعات آوازی با آوازهای معمول موسیقی ایرانی، که در آن یک یا دو خواننده به همراه یک یا دو یا سه ساز سوال و جواب می‌کردند تفاوت دارد؛ اینجا در کنار آوازها یک پد الکترونیک وجود دارد حتی در یکی از کارها – صبح آزادی – در کنار پد الکترونیک ریتم وجود دارد. این کار باعث شد مخاطبانی که با آواز ایرانی آشنایی کمتری داشتند با فضای آواز آشنا و به آن علاقه‌مندشدند.

قربانی در پایان با ابراز امیدواری درباره اجرای برنامه در کشور ترکیه گفت: دوست دارم در استامبول یک کنسرت بزرگ داشته باشم تا هم ایرانیان و هم علاقه‌مندان موسیقی ایرانی و شرقی در ترکیه بتوانند در آن شرکت کنند. ماه گذشته گروه «تکسیم تریو» در تهران بودند؛ من به عنوان مهمان در آن کنسرت حضور داشتم و با عشق به این برنامه رفتم.

وی افزود: ممکن است با یکی دو هنرمند ترکیه‌ای پروژه مشترکی داشته باشیم.
کد مطلب: 19727