با ادامه ناکامی آرسنال؛
بازگشت لیورپول به لیگ فوتبال قهرمانان اروپا
لیگ برتر فوتبال انگلیس در حالی هفته پایانی خود را پشت سر گذاشت که تیم لیورپول موفق شد بعد از دو فصل بار دیگر جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۵
 
بازگشت لیورپول به لیگ فوتبال قهرمانان اروپا
 
لیگ برتر فوتبال انگلیس در حالی هفته پایانی خود را پشت سر گذاشت که تیم لیورپول موفق شد بعد از دو فصل بار دیگر جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورد.

به گزارش تحریرنو ؛ هفته سی و هشتم و پایانی لیگ فوتبال جزیره با برگزاری ۱۰ دیدار از ساعت ۱۸ برگزار شد و در حالی که تیم های چلسی و تاتنهام پیشتر قهرمانی و نائب قهرمانی خود را مسجل کرده بودند، تیم لیورپول توانست با کسب ۳ امتیاز دیگر به عنوان تیم چهارم جدول دست یافته و جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را بعد از دو فصل ناکامی بدست آورد.

در این فصل تیم چلسی از ۳۸ دیدار خود صاحب ۹۳ امتیاز شد و با اختلاف نسبتا زیاد قهرمان شد. تیم تاتنهام نیز با ۸۶ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و تیم منچسترسیتی نیز که با ۷۸ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی قرار گرفت، دیگر تیم انگلیسی بود که در فصل جاری جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را به طور مستقیم به دست آورد.

با این حال کسب عنوان پنجمی از سوی تیم آرسنال باعث شد تا این تیم پس از سال ها از حضور در لیگ قهرمانان اروپا بازبماند و باید سال آینده در لیگ اروپا بازی کند.

شیاطین سرخ نیز که با وجود سرمربی گری خوزه مورینیو به عنوانی بهتر از ششمی دست نیافتند، در فصل بعد باید در لیگ اروپا بازی کنند، اما در صورتی که منچستریونایتد بتواند در فینال لیگ اروپا تیم آژاکس هلند را از پیش روی بردارد، علاوه بر کسب عنوان قهرمانی به لیگ قهرمانان اروپا نیز صعود خواهد کرد.

همچنین در انتهای جدول نیز، تیم های هال سیتی با ۳۴، میدلزبورو با ۲۸ و ساندرلند با ۲۴ امتیاز به دسته پایین تر سقوط کردند.

در هفته پایانی لیگ فوتبال جزیره نتایج زیر بدست آمد:
لیورپول ۳- میدلزبورو صفر
منچستریونایتد ۲ - کریستال پالاس صفر
ساوتهمپتون صفر- استوک سیتی یک
سوانسی ۲ - وست برومویچ یک
لسترسیتی یک- بورتموث یک
هال سیتی یک- تاتنهام ۷
چلسی ۵- ساندرلند یک
برنلی یک- وستهام ۲
آرسنال ۳- اورتون یک
واتفورد صفر- منچسترسیتی ۵
کد مطلب: 11816