در ۶ نقطه جنوبشرق تهران؛
استقبال از نوروز ۱۴۰۰ با نصب تخم مرغ های رنگی
تخم مرغ های نوروزی در ۶ نقطه از جنوبشرق تهران نصب می شوند تا معابر منطقه ۱۵ به استقبال نوروز ۱۴۰۰ بروند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۲
 
استقبال از نوروز ۱۴۰۰ با نصب تخم مرغ های رنگی
 
تخم مرغ های نوروزی در ۶ نقطه از جنوبشرق تهران نصب می شوند تا معابر منطقه ۱۵ به استقبال نوروز ۱۴۰۰ بروند.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۵، وحیدرضا انارکی محمدی در تشریح برنامه های استقبال از نوروز اداره زیباسازی در معابر جنوب‌شرق پایتخت گفت : در این راستا ۱۹ تخم مرغ در باغراه امید توسط دانشجویان و افراد برگزیده در فراخوان جشنواره طرح های پیشنهادی در حال رنگ آمیزی است، که پس از پایان طراحی، این تخم مرغ ها در ۶ نقطه پر تردد منطقه ۱۵ نصب می شود.

به گفته او، امسال با اجرای طرح دیوار رنگی و نقاشی دیواری همزمان با فرارسیدن بهار رنگ های شاد را که عاملی محرک در ایجاد نشاط اجتماعی است به فضای شهری جنوبشرق بازگرداندیم.

محمدی با اشاره به اینکه طرح استقبال از نوروز ۱۴۰۰ در راستای نگاه انسان محور به شهر، بهبود سيما و منظر شهري و ارتقای كيفيت زندگي شهروندان به اجرا در می آمد افزود: کوچه شهید اقبالیان، شهید شیری، شهید نورعلی شاهی، علی اکبر صادقیبه مرکزمحله شیرین دخت و بوستان شهید خداکرم به مساحت ۳ هزار و ۴۰۰ متر مربع در محله شوش خیابان مظاهری و محله مینابی با مشارکت اهالی محل به رنگ های شاد درآمد.

شهردار منطقه در ادامه به سایر اقدامات اداره زیبا سازی در طرح استقبال از نوروز اشاره کرد و گفت: رنگ آمیزی پلهای عابر پیاده ، نرده های ترافیکی و المانهای شهری شامل، پایه تابلو، راهبند و .. به مساحت ۴۲ هزا متر مربع، حذف ۲۳۰ مورد زوائد فیزیکی، نورپردازی ۷ دستگاه پل سواره رو، نورپردازی ۴ باب مسجد، اجرای عملیات جداره سازی در محله اتابک و طیب به مساحت ۳ هزار و ۶۵۰ متر مربع و نصب ۲ سردیس و یادمان شهیدان طیب و سجادیان ازجمله این اقدامات است.

محمدی گفت: معابر با اجرای ۲ نقاشی دیواری طرح بهارستان در بلوار خاتم النبیاء و بلوار شهید ده حقی، نصب سفره هفت سین، نصب المان نوری درمحله مسعودیه ومشیریه، آذین بندی و نصب ریسه پرچمی الوان و نوری، اکران تبلیغات محیطی، طرح استقبال از نوروز، اعیاد رجب وشعبان ومناسبتهای ملی و اجرای عملیات نورافشانی شب سال تحویل به استقبال بهار خواهند رفت.
کد مطلب: 21032