طی مراسمی در دریاچه شهدای خلیج فارس؛
مراسم بزرگداشت روز جهانی پرندگان مهاجر
با حضور مهمانانی از کشورهای فرانسه،نروژ و هلند مراسم بزرگداشت روز جهانی پرندگان مهاجر در دریاچه شهدای خلیج فارس برگزار شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۰
 
مراسم بزرگداشت روز جهانی پرندگان مهاجر
 
با حضور مهمانانی از کشورهای فرانسه،نروژ و هلند مراسم بزرگداشت روز جهانی پرندگان مهاجر در دریاچه شهدای خلیج فارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، دراین مراسم علاوه بر پایش پرندگان سطح دریاچه عملیات پرنده نگری در خارج از کلبه توسط کارشناسان مربوطه انجام گرفت که با استقبال میهمانان خارجی روبرو شد.

میرزایی معاون امور شهری و محیط زیست منطقه ۲۲ در این خصوص اظهار کرد: یکی از مهمترین اهداف نامگذاری این روز به نام روز جهانی پرندگان مهاجر افزایش آگاهی عمومی و ترغیب مردم به مشارکت در امر حفاظت از پرندگان مهاجر است.این روز از سال ۲۰۰۶ در سراسر جهان با جشن ها و فستیوالها، برنامه های آموزشی، تورهای پرنده­ نگری، پخش فیلم و ... همراه بوده که تا به امروز ۲۶۰ برنامه از ۷۱ کشور جهان در این خصوص انجام شده است.

وی یادآور شد: در این خصوص شهرداری منطقه۲۲ برنامه های ترویجی و تنویر افکار عمومی را در راستای ثبت جهانی از حضور ایران در این گونه فعالیت­ها با اعلام گزارشات خود از طریق سایت پرنده نگری ثبت نموده و نقش این گونه فعالیت ها به ویژه در شهرهای بزرگ جهت افزایش آگاهی عموم و جلب مشارکت مردمی در حفاظت از پرندگان مهاجر تبیین و تشریح شده است.

همچنین در این مراسم اطلاعاتی درمورد دلیل نامگذاری این روز به عنوان روز جهانی پرندگان مهاجر از جمله زمان تولید مثل در تمام گونه هاو حفاظت و حمایت از زیستگاه ها در این فصل، علت شکل گیری این جنبش،قاره ­ها و کشورهای همراه، اهمیت این روز، فعالیت­ هایی که در سراسر جهان جهت جلب مشارکت عمومی در حفاظت از پرندگان مهاجر صورت می­گیرد، چیستی مهاجرت و انواع آن، علت، زمان و مسیر مهاجرت، مسیریابی در پرندگان مهاجر، توضیح در مورد فون غنی پرندگان ایران، پرندگان مهاجر زمستانه و تابستانه ایران، زیستگاه های مهم برای پرندگان مهاجر در ایران و معرفی ایران به عنوان یکی از مسیرهای اصلی مهاجرت ارائه گردید.
کد مطلب: 11917