رئیس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد؛
نرخ پروازهای نوروزی افزایش نمی‌یابد
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه در ایام نوروز به طور قطع نرخ بلیت‌های هواپیما افزایش پیدا نخواهند کرد،می‌گوید پروازهای نوروزی با ۶۰ درصد ظرفیت مسافرگیری انجام خواهد شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۹
 
نرخ پروازهای نوروزی افزایش نمی‌یابد
 
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر اینکه در ایام نوروز به طور قطع نرخ بلیت‌های هواپیما افزایش پیدا نخواهند کرد،می‌گوید پروازهای نوروزی با ۶۰ درصد ظرفیت مسافرگیری انجام خواهد شد.

به گزارش تحریرنو از وزارت راه و شهرسازی «تورج دهقانی زنگنه» از عدم افزایش قیمت بلیت طی ایام نوروز خبر داد و اظهار کرد: با هر شرکتی که بخواهد قیمت بلیت را افزایش دهد برخورد قانونی خواهیم‌کرد.

وی تأکید کرد: نرخ بلیت‌ها در نوروز قطعاً افزایش پیدا نخواهند کرد و در این ایام ثابت خواهند بود و هیچ‌گونه تغییری در قیمت بلیت رخ نخواهد داد.

دهقانی زنگنه با بیان اینکه در ایام نوروز شرکت های هواپیمایی با همین تعداد موجود هواپیما به خدمات‌رسانی مشغول خواهند بود، افزود: چنانچه وزارت بهداشت برنامه نوروزی را به ما اعلام کند، متعاقب آن این امکان وجود دارد که با افزایش سفرها، بر تعداد پروازها نیز افزوده شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: اکنون پروتکل‌های بهداشتی مبنی بر استفاده از ظرفیت ۶۰ درصد هواپیما به دقت اجرا می‌شود و همه شرکت‌های هواپیمایی موظف هستند که تمامی مفاد پروتکل‌های ابلاغی را انجام دهند.

وی با اشاره به اجرای پروتکل‌های ویژه در برخی از شهرها از جمله خوزستان اظهار کرد: خوزستان تنها شهری است که در شرایط ویژه قرار دارد و به همین دلیل مسافران قبل از پرواز حتماً باید تست کرونا بدهند. فعلاً شهر دیگری در شرایط ویژه قرار ندارد.

دهقانی زنگنه تأکید کرد: امیدوار هستیم که شرایط سخت‌تر از آنچه هست نشود اما در صورت تغییر شرایط سازمان هواپیمایی کشوری مطابق آنچه وزارت بهداشت ابلاغ می‌کند اقدام خواهد کرد.

بر اساس توافق‌ با شرکت‌های هواپیمایی امسال هیچ‌گونه افزایش قیمتی در ایام نوروز روی بلیت‌های هواپیما اعمال نخواهد شد و بلیت‌ها در همه مسیرها بر اساس نرخ‌های اعلام شده آبان امسال به فروش می‌رسد. با این حال بررسی قیمت‌های فعلی در مسیرهای مختلف، از عرضه بلیت در سقف قیمتی خبر می‌دهد موضوعی که قیمت بلیت هواپیما را در بسیاری از مسیرها به حدود ۲ میلیون تومان می‌رساند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی روز گذشته با بیان اینکه بلیت هواپیما برای نوروز گران نشده است، گفته است: سازمان هواپیمایی با فروش بلیت هواپیما در سقف نرخ مصوب موافقت کرده و اقدام شرکت‌های هواپیمایی مصداق گران‌فروشی نیست.

طرح سفرهای نوروزی از ۲۵ اسفندماه امسال آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه خواهد شد با این حال به دلیل شیوع ویروس کرونا مقررات سفر از طریق همه شیوه های حمل و نقل به صورت روزانه اعلام می‌شود.
کد مطلب: 21025