منوچهر والی‌زاده: فیلم‌های خوبی برای نوروز دوبله نشد
منوچهر والی‌زاده با بیان این‌که امسال فیلم‌های سینمایی خوبی برای ایام نوروز خریداری و دوبله نشدند، از عمل‌کرد حوزه‌ی دوبله در نوروز امسال انتقاد کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۳
 
منوچهر والی‌زاده: فیلم‌های خوبی برای نوروز دوبله نشد
 
منوچهر والی‌زاده با بیان این‌که امسال فیلم‌های سینمایی خوبی برای ایام نوروز خریداری و دوبله نشدند، از عمل‌کرد حوزه‌ی دوبله در نوروز امسال انتقاد کرد.

به گزارش تحریرنو، این دوبلور و گوینده گفت: ما هر‌سال شب عید و تقریبا از اوایل بهمن‌‌ماه تا اواخر اسفند حتی وقت سرخاراندن هم نداشتیم، اما امسال تعداد زیادی کار خوب برای دوبله نیامد. دلایلش را نمی‌دانم اما من شخصا به‌عنوان یک گوینده که سال‌هاست در حوزه‌ی دوبله فعالیت دارم، امسال فقط در چندین فیلم صحبت کردم که به‌نظرم فیلم‌هایی که دوبله شدند چندان تعریفی نداشتند. در کل امسال در دوبله خبری نبود.

این گوینده‌ی پیش‌کسوت هم‌چنین درباره‌ی سریال‌های نوروزی امسال نظرش را این‌گونه بیان کرد: کارهای نوروزی را هر روز دنبال نمی‌کردم، چراکه سفر بودم و خیلی تایم نداشتم اما بیش‌تر فوتبال تماشا می‌کردم و در کنارش برنامه‌ی "خندوانه" شبکه‌ی نسیم را هم تماشا می‌کردم. "خندوانه"ی رامبد جوان را از میان برنامه‌های نوروزی خیلی دوست داشتم، چراکه خودم هم به این برنامه دعوت شده بودم. به‌نظرم برنامه‌ی رامبد جوان روز‌به‌روز جذاب‌تر و متنوع‌تر می‌شود.

والی‌زاده هم‌چنین درباره‌ی برنامه‌ی "دورهمی" مهران مدیری گفت: این برنامه را هم گاهی تماشا می‌کردم. ما بالاخره نفهمیدیم "دورهمی" یک تئاتر است یا یک دورهمی است. اگر بخواهم درباره‌ی کلیت این برنامه صحبت کنم جا دارد بگویم مگر می‌شود برنامه‌ی مهران مدیری را ندید، چراکه برنامه‌های او همیشه دیدنی است و جنبه‌ی سرگرمی دارد اما به‌شخصه متوجه نشدم بالاخره این برنامه تئاتر است یا یک مجموعه برنامه.

وی در ادامه سریال "بیمار استاندارد" سعید آقاخانی را سریال جدید و نویی عنوان کرد و توضیح داد: این مجموعه هم که در آن بابک حمیدیان به ایفای نقش پرداخت، بد نبود و به‌نظرم سریال جدید و نویی بود. من شخصا سعید آقاخانی را خیلی دوست دارم و آرزو می‌کنم آن‌قدر در کارهایش موفق باشد که بتواند کارهای بهتری بسازد. "بیمار استاندارد" بازیگران خوبی را دور هم جمع کرده بود.

منوچهر والی‌زاده در پایان گفت‌وگوی خود از پخش برنامه‌ی جدیدی با عنوان "جادوی صدا" از شبکه‌ی سه سیما خبر داد و گفت: "جادوی صدا" همان‌طور که پیش‌تر اعلام کردم، ظرف چند روز آینده از شبکه‌ی سه سیما به‌روی آنتن می‌رود. این برنامه تقریبا در حد برنامه‌ی "آقای گزارشگر" است. "جادوی صدا" که مدت‌ها پیش ضبط شد درباره‌ی فن گویندگی و بیان است که به‌نوعی از گویندگان جدید توسط پیش‌کسوتان دوبله تست گرفته شده و من به‌هم‌راه منوچهر اسماعیلی، محمود قنبری، چنگیز جلیلوند، مینو غزنوی، فریبا رمضان‌پور و چندین هم‌کار دیگر از گویندگان تست گرفتیم و داوری کردیم. "جادوی صدا" در ۲۸ قسمت آماده‌ی پخش شده است که به‌زودی از تلویزیون پخش خواهد شد.
کد مطلب: 5105