با حضور بازیگران سینما و تئاتر؛
دو گوینده جدید به انیمیشن "آخرین داستان" پیوستند
گویندگی فرخ نعمتی و بانیپال شومون در انیمیشن "آخرین داستان" به کارگردانی اشکان رهگذر آغاز شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳
 
دو گوینده جدید به انیمیشن "آخرین داستان" پیوستند
 
گویندگی فرخ نعمتی و بانیپال شومون در انیمیشن "آخرین داستان" به کارگردانی اشکان رهگذر آغاز شد.

به گزارش تحریرنو ؛ دوبله انیمیشن "آخرین داستان" با حضور بازیگران سینما و تئاتر از اسفند سال گذشته آغاز شده و فرخ نعمتی با صداپیشگی نقش شهراسب، پیر دیر البرز و استاد معنوی آفریدون و بانیپال شومون با صداپیشگی نقش روزبه، آخرین فرزند کاوه آهنگر را برعهده دارد.

پیش‌از این پرویز پرستویی، حسن پورشیرازی، اشکان خطیبی، شقایق فراهانی، ملیکا شریفی‌نیا و زهیر یاری به عنوان صداپیشه به این پروژه پیوسته اند.

انیمیشن سینمایی "آخرین داستان" به نویسندگی و کارگردانی اشکان رهگذر برداشتی آزاد از داستان "ضحاک" شاهنامه است که داستانی از اواخر حکومت جمشید تا ابتدای حکومت آفریدون را روایت می‌کند و از سال ۸۹ در استودیو هورخش در حال ساخت است.

"آخرین داستان" در مسیر تولید و در سال ۲۰۱۳ موفق شد به‌عنوان شش پروژه برتر در حال تولید جهان در جشنواره "انسی" فرانسه که مهمترین رویداد انیمیشنی سالانه جهان است، معرفی شود.

همچنین این اثر در سال ۲۰۱۶ به دعوت جشنواره انسی در بازار فیلم جشنواره بین‌المللی کن، به‌عنوان یکی از چهار انیمیشن سینمایی برتر در حال تولید جهان معرفی شد.

رمان های گرافیکی درباره سرنوشت "جمشید"، اتفاقات پیش از شروع قصه "آخرین داستان" و یکی از شخصیت‌های مرموز این انیمیشن نوشته و طراحی‌شده است که هم‌اکنون دوجلد از این مجموعه با عنوان "جمشید طلوع ۱ و ۲" در کتاب‌فروشی‌های معتبر در دسترس علاقه‌مندان است.
کد مطلب: 11570