هم‌کاری "منوچهر اسماعیلی" با نمایش رحمانیان
ضبط صدای منوچهر اسماعیلی، برای نمایش "مجلس ضربت زدن" به پایان رسید.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۲
 
هم‌کاری "منوچهر اسماعیلی" با نمایش رحمانیان
 
ضبط صدای منوچهر اسماعیلی، برای نمایش "مجلس ضربت زدن" به پایان رسید.

تحریرنو: نمایش "مجلس ضربت زدن" به نویسندگی بهرام بیضایی و کارگردانی محمد رحمانیان آخرین روزهای تمرین خود را پشت‌ِسر می‌گذارد تا از ۲۹ خردادماه در سالن اصلی تئاترشهر روی صحنه برود.

در این نمایش طبق گفته‌ی رحمانیان، به‌دلیل آن‌که امکان نمایش دادن کامل نقش حضرت علی (ع) وجود ندارد، در دو پرده‌ی هشتم و دهم نمایش از صدای منوچهر اسماعیلی استفاده می‌شود.

کارگردان "مجلس ضربت زدن" با اشاره به اهمیت این بخش از نمایش و این‌که شنیدن صدای منوچهر اسماعیلی برای علاقه‌مندان به هنر دوبله هم جذاب خواهد بود، سابقه‌ی فعالیت این دوبلور قدیمی در برخی فیلم‌ها و سریال‌های تاریخی را از دلایل انتخاب خودش می‌داند.

رحمانیان هم‌چنین تاکید دارد که اسماعیلی پس از حدود ۶۰ سال کار در این حرفه با صدای گرمی که دارد گزینه‌ی خوبی برای حضور در این نمایش است.

"مجلس ضربت زدن" که تاکنون اجرای عمومی نشده است، به‌واقعه‌ی ضربت خوردن حضرت علی (ع) و نیز اتفاقات مربوط به قتل‌های زنجیره‌ای در دهه‌ی ۷۰ می‌پردازد.

در این نمایش امیر جعفری در نقش "ابن ملجم" و مهتاب نصیرپور در نقش نویسنده‌ی نمایش بازی می‌کنند و رامین ناصرنصیر، رضا مولایی، اشکان خطیبی، سینا رازانی و سانیا سالاری هم از دیگر بازیگران هستند.
کد مطلب: 5890