بر اساس اعلام سازمان هواشناسی؛
تداوم بارش‌ها در کشور
سازمان هواشناسی با اعلام تداوم بارش‌ برف و باران در کشور از ورود سامانه بارشی جدید از روز سه‌شنبه خبر داد.
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۵
 
تداوم بارش‌ها در کشور
 
سازمان هواشناسی با اعلام تداوم بارش‌ برف و باران در کشور از ورود سامانه بارشی جدید از روز سه‌شنبه خبر داد.

به گزارش تحریرنو و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، امروز شنبه ۸ آذر در استان‌های خوزستان، فارس، بوشهر، لرستان، ایلام، کردستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، قم، و شمال و مرکز خلیج فارس، برخی نقاط استان‌های کرمانشاه، همدان و مرکزی بارش برف و باران، وزش باد شدید موقت، وقوع رعد و برق در مناطق جنوبی، در مناطق مستعد بارش تگرگ و در شمال شرق و شرق کشور بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

برای فردا ۹ آذر علاوه بر این مناطق در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، استان‌های ساحلی خزر، سمنان، خراسان شمالی و خراسان رضوی بارش رخ می‌دهد.

شدت بارش طی این دو روز در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی خواهد بود.

روز دوشنبه ۱۰ آذر از شدت فعالیت سامانه بارشی در کل کشور کاسته می‌شود و فقط در نوار شمالی بارش برف و باران و در دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی بارش پراکنده خواهیم داشت.

از اواخر وقت روز سه‌شنبه ۱۱ آذر سامانه بارشی دیگری از سمت جنوب غرب وارد کشور می‌شود و طی روز چهارشنبه ۱۲ آذر در نیمه غربی سبب بارش خواهد شد.

طی سه روز آینده خلیج فارس و دریای خزر نیز مواج پیش‌بینی می‌شود.

آسمان تهران فردا ابری و مه آلود همراه با بارش باران و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه نیز نیمه ابری همراه با مه صبحگاهی، گاهی بارش پراکنده و وزش باد و به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
کد مطلب: 20789