"ستایش" به زبان کردی دوبله می‌شود
مجموعه‌ی تلویزیونی "ستایش" پس از دوبله به زبان کردی از شبکه‌ی تلویزیونی سحر پخش می‌شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۲
 
"ستایش" به زبان کردی دوبله می‌شود
 
مجموعه‌ی تلویزیونی "ستایش" پس از دوبله به زبان کردی از شبکه‌ی تلویزیونی سحر پخش می‌شود.

تحریرنو: "ابراهیم علیبرزی" مدیر سیمای کردی ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: پخش سریال‌های تلویزیونی با دوبله کردی از جمله برنامه‌های بسیار پرمخاطب و مورد علاقه‌ی مخاطبان سیمای کردی در سراسر دنیا به ویژه کردستان عراق است.

وی افزود: در این راستا سریال پرمخاطب "ستایش" که سال ۲۰۱۱ از شبکه سه تلویریون ایران پخش شده است، مراحل ترجمه را به سرپرستی محمد فریدونی در واحد دوبلاژ سیمای کردی طی می‌کند و با اتمام ترجمه، دوبله این اثر تا ۲ماه دیگر آغاز خواهد شد.

مدیر سیمای کردی شبکه سحر در ادامه در مورد دوبله سری دوم این مجموعه اظهار کرد: با توجه به این‌که پخش سری دوم این مجموعه‌ی پرطرف‌دار با عنوان "ستایش ۲" از اوایل سال ۲۰۱۴ آغاز شده است، با اتمام دوبله سری اول، ترجمه و دوبله سری دوم این مجموعه نیز در دستور کار واحد دوبلاژ سیمای کردی سحر قرار می‌گیرد.

علیبرزی هم‌چنین با اشاره به اضافه‌شدن سریال دوم به جدول پخش برنامه‌های سیمای کردی از سال گذشته، گفت: در پاسخ به استقبال فراوان بینندگان کردزبان از سریال‌های ایرانی، از اوایل سال گذشته علاوه بر پخش مستمر یک سریال در روز، پخش سریال دوم روزانه نیز در جدول برنامه‌های سیمای کردی قرار گرفت به‌طوری‌که سریال دوم سیما، هر شب ساعت ۲۱:۰۰ و سریال اصلی ساعت ۲۲:۴۵ به‌وقت تهران پخش می‌شود.

مجموعه‌ی "ستایش" به کارگردانی سعید سلطانی در ۴۴ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای به زبان کردی دوبله خواهد شد.

داستان فصل نخست این مجموعه درباره‌ی پدری به نام حشمت فردوس است. برای او که به طاهر پسر کوچک‌ترش علاقه‌ی بسیاری دارد، پذیرش ستایش دختر مورد علاقه‌ی طاهر دشوار است. مخالفت فردوس با ازدواج این دو و مشکلاتی که پدید می‌آید، دسیسه‌های انیس همسر برادر طاهر بر علیه آن‌ها، مرگ طاهر و... تلاش فردوس برای گرفتن سرپرستی نوه‌هایش و مقابله با ستایش، از قهرمان زن سریال، مادری صبور و استوار می‌سازد. گره‌های داستان و سایر رویدادهای آن نیز در تعقیب و گریزهای ستایش و حشمت فردوس شکل می‌گیرد.

فصل دوم این سریال جذاب ایرانی نیز که به‌زودی دوبله کردی آن نیز آغاز خواهد شد، در دورانی می‌گذرد که فرزندان ستایش به مرحله‌ی جوانی رسیده‌اند و... دست تقدیر پسر ستایش را بی‌آن‌که خود بداند در مسیر هم‌راهی با حشمت فردوس، پدربزرگی که نمی‌شناسد، قرار می‌دهد و... .

داریوش ارجمند، جمشید مشایخی، نرگس محمدی، گوهر خیراندیش، مهدی پاکدل، مهدی سلوکی، سیما تیرانداز، محمود عزیزی، رامسین کبریتی، زهرا سعیدی، شیوا خنیاگر، رابعه اسکویی، رضا ایران‌منش، محمد عمرانی، آزیتا لاچینی و مریم بوبانی از جمله هنرپیشگانی هستند که در مجموعه‌ی "ستایش" به ایفای نقش پرداخته‌اند.
کد مطلب: 291