از سوی شهرداری منطقه ۱۱صورت خواهد گرفت؛
افتتاح نخستین مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابان در مرکز تهران
شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: با حمایت خیرین و سازمان های مردم نهاد مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابان با عنوان "مرکز پرتو" آماده مهارت آموزی به نوجوانان است و تا خرداد ماه افتتاح می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۴
 
افتتاح نخستین مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابان در مرکز تهران
 
شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: با حمایت خیرین و سازمان های مردم نهاد مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابان با عنوان "مرکز پرتو" آماده مهارت آموزی به نوجوانان است و تا خرداد ماه افتتاح می شود.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، نصراله آبادیان با اشاره به افتتاح ۴۰ پروژه خدماتی، عمرانی، ترافیکی، ورزشی، اجتماعی، فرهنگی در آینده نزدیک افزود: با توجه به حضور کودکان کار در محله های مرکزی پایتخت و ضرورت ساماندهی و رسیدگی به آنان برای ایجاد شرایط مناسب ورود به بازار کار و بهبود کیفیت زندگی این کودکان، با راه اندازی "مرکز پرتو" نخستین مرکز ساماندهی کودکان کار و خیابان در مرکز تهران ایجاد شده است.

آبادیان ادامه داد: با توجه به عدم وجود زیرساخت مناسب جهت ساماندهی کودکان کار وخیابان، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۱ بعد از بررسی های متعدد و مطالعات کارشناسی با همکاری اداره املاک منطقه، نسبت به جانمایی مکان مناسب اقدام کرد و ساختمانی را به امر مهم حمایت و ساماندهی کودکان کار اختصاص داده که با مشارکت خیرین وسازمان های مردم نهاد مرکز پرتو منطقه۱۱ مورد بهره برداری قرار گرفت.

شهردار منطقه ۱۱ اظهار داشت: کاربری این مرکزمهارت آموزی در راستای توانمندسازی وحرفه آموزی به کودکان کار وخیابان رده سنی ۱۴ الی ۱۸ سال بوده و دارای کلاس های آموزشی گرافیک، مکانیک، کامپیوتر، نقشه کشی، زبان انگلیسی،خیاطی،آرایش وپیرایش، برق، مهارت های زندگی و دروس تقویتی وپایه برای دختران وپسران در ۳ کلاس آموزشی و۳سالن کارگاهی است.

آبادیان خاطر نشان کرد: این مرکز خدمات حمایتی ویژه آسیب دیدگان اجتماعی مانند توزیع سبد کالا و اقلام ضروری به خانواده کودکان کار را نیز در دستور کار خود دارد.

به گفته شهردار منطقه ۱۱، مرکز پرتو با توجه به اهمیت صرفه وصلاح اقتصادی و اجتماعی شهرداری تهران و در راستای اجرا تعهدات مسئولیت اجتماعی سازمان ها نسبت به جلب مشارکت خیرین ذی مدخل (موسسه خیریه کارآفرینان آرا شمیران)مرکز مزبور را اندازی شد.

بر اساس این گزارش "مرکز پرتو" در ساختمانی به مساحت ۵۰۰ متر مربع با زیر بنای ۲۵۰متر مربع در خیابان شوش نرسیده به میدان راه آهن کوچه شهید بهرام بیگی پلاک ۱ واقع شده است و در آن ۳ کلاس آموزشی بابت دروس نظری و۳کارگاه فنی بابت دروس عملی درنظر گرفته شده است.

او همچنین یاد آور شد: "مرکز پرتو" به همراه دیگر پروژه های خدماتی، عمرانی، ترافیکی، ورزشی، اجتماعی، فرهنگی منطقه ۱۱ در خرداد ماه افتتاح خواهد شد.
کد مطلب: 20379