طی دو سال گذشته؛
۲۲پروژه خدمات شهری و محیط زیستی در مرکز شهر تهران اجرا شد
شهردار منطقه ۱۱ در تشریح پروژه های اجرا شده در بخش مرکزی شهر تهران که طی دو سال گذشته انجام شده است؛ با اشاره به اجرای۲۲ پروژه بر ارائه خدمات مطلوب به شهروندان تأکید کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱
 
۲۲پروژه خدمات شهری و محیط زیستی در مرکز شهر تهران اجرا شد
 
شهردار منطقه ۱۱ در تشریح پروژه های اجرا شده در بخش مرکزی شهر تهران که طی دو سال گذشته انجام شده است؛ با اشاره به اجرای۲۲ پروژه بر ارائه خدمات مطلوب به شهروندان تأکید کرد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، بخش عمده‌ای از پروژه‌های اجرایی در مرکز پایتخت را پروژه‌های خدمات شهری و محیط زیستی تشکیل می‌دهد که به گفته شهردار منطقه ۱۱ بالا بودن تعداد ‌این پروژه‌ها حکایت از تأکید بر ارائه خدمات شهری مطلوب به مردم دارد.

نصراله آبادیان در این باره گفت: منطقه ۱۱ منطقه پایلوت در حوزه اجرای طرح پسماند خشک با استفاده از نرم‌افزار سمپا سامانه مدیریت پسماند بود که توسط کارشناسان منطقه طراحی شد و نتایج مثبتی هم در بر داشت.

شهردار منطقه ۱۱ اضافه کرد: در حال حاضر شاهد نصب ۲۱ مخزن ضد سرقت ویژه پسماند خشک در منطقه هستیم که کمک خوبی به ما در حوزه ساماندهی پسماندهای خشک می‌کند.

به گفته‌آبادیان نقاشی، رنگ‌آمیزی و نورپردازی دیواره‌های شهری در منطقه، (نقاشی تهران قدیم در میدان حسن‌آباد، نقاشی دیواری بزرگراه شیخ محمدی، نورپردازی کتیبه صلوات و ساختمان فتح‌المبین، روشنایی زیر پل حافظ و ابوسعید)، مناسب‌سازی مکان‌های بازی کودکان در بوستان‌ها، نصب لوازم بازی کودکان و کفپوش در بوستان‌های شیخ هادی و رازی و شهید حججی، ایجاد بستر شهری مناسب برای حضور توانیابان، نصب یک ست (۲۰ عدد) لوازم بدنسازی برای توانیابان در بوستان شهید حججی و احداث سرویس بهداشتی، نصب نیمکت و وسایل بدنسازی مخصوص توانیابان در بوستان‌های امیریه و مهر از دیگر پروژه‌های اجرایی منطقه در حوزه خدمات شهری بوده است.

همچنین یکی از پروژه‌های مهم شهرداری منطقه ۱۱ در حوزه خدمات شهری افزایش سرانه فضای سبز محله‌هاست. هرچند ریزدانه بودن محله‌های منطقه، اجرای ‌این پروژه را در منطقه سخت کرده است، اما شهردار منطقه۱۱ در این باره بیان کرد: در سال گذشته علاوه بر ساخت فضای سبز باغ هلالی (واقع در خیابان فلسطین، خیابان هلالی) به وسعت ۱۴۰۰‌مترمربع مردم منطقه شاهد ساخت فضای سبز زیر پل جوادیه به مساحت ۲۵۰۰‌مترمربع نیز بوده‌اند.

به گفته‌آبادیان، بازپیرایی روشنایی بوستان رازی و اوستا، اجرای سیستم هوشمند آبرسانی وآبیاری، مرمت بناهای تاریخی سطح محدوده، اجرای نقاشی دیواری( رنگ در شهر ) ، نورپردازی های دائم ، حذف زوائد فیزیکی و پیرایش شهری ، نصب المان های حجیم و فلاورباکس ها ، اجرای طرح انضباط شهری خیابان حضرت ولیعصر (عج) ، تملک و احداث باغ و بوستان ، ارتقای کیفی مرکز محلات ، ساماندهی میادین ، ساماندهی فضاهای بی دفاع شهری ، تهیه و نصب وسایل بازی کودکان ، اجرای زباله گیرهای شهری، نصب ۲۱ مخزن ضد سرقت ویژه پسماند خشک ، ایجاد بستر شهری مناسب برای حضور توانیابان ، احداث فضاي سبز زير پل جواديه به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع، تهيه و نصب كفپوش گرانولي بوستان رازي و رودكي به مساحت ۳۵۰ مترمربع ، كاشت ۱۳۰ اصله درخت روتبال با همكاري سازمان بوستانها و فضاي سبز شهر تهران در محدوده پرديس حكومتي، طراحي و اجراي ۴۰ کیلومتر سيستم آبياري هوشمند در فاز اول، کاشت ۶۵۰اصله چنار ۱۰تا۱۵ ساله در خیابان ولی عصر (عج)- فلسطین و پاستور با مشارکت سازمان پارک ها و فضای سبز و احداث فضاي سبز باغ هلالي مهم ترین عناوین پروژه های خدمات شهری و محیط زیستی در منطقه ۱۱ شهرداری تهران هستند که آماده بهره برداری شده اند.
کد مطلب: 20555